Лісівники Хмельниччини розповідатимуть краянам про найстаріші дерева області

Друзі, ми запускаємо нову рубрику #Найстаріші_дерева_Хмельниччини

Найстаріше дерево на території області зростає в селі Старий Кривин, що на Славутчині, на подвір’ї приватного господарства. Це 600-літній дуб, якого місцеві називають Ольгиним.

Хто і коли посадив цього велетня у селі не знають. Розповідають лишень легенду, що саджали алею молодих дерев вздовж дороги від Острога до Славути, якою мала їхати імператриця Катерина. Однак насправді вік дерева значно більший: у книзі “500 видатних дерев України” йдеться, що йому близько 600 років.

Обхват дерева – 6,3 метри, висота – 30 метрів. Щоб обійняти могутнє дерево знадобиться кілька дужих чоловіків, а в тіні його розлогої крони, кажуть, зможе відпочити з десяток охочих.

Володимир Грубой, на обійсті якого росте дуб, каже: “Восени все подвір’я засипане жолудями, сусіди розбирають на корм свиням”. Чоловік розповідає, що хату під дубом збудував його прадід. Старенька будівля і досі стоїть тут. А неподалік виріс новий будинок пана Володимира.

У 1960-х роках, як розповідає господар, у дуб вдарила кульова блискавка. Однак дерево залишилося неушкодженим. І досі воно стоїть здорове і міцне, немов символ життя.

Найстаріші дерева Хмельниччини можна знайти на онлайн-мапі https://maps.visicom.ua/c/26.99341,49.80077,9/f/ADMUA/po/oldesttreesukraine?lang=uk

Далі буде…

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*