Лісівники Хмельниччини розробляють спеціальний пристрій для раціонального використання порубочних решток

Важливе питання для України сьогодні – покращення енергопостачання. Альтернативою для генерації тепла та електроенергії залишаються дрова та тріска паливна. Наразі зі всієї біоенергії, що виробляється в Україні, приблизно 70% отримують саме з твердої біомаси шляхом її спалювання.

Держава довірила лісівникам ресурс, який ми маємо використовувати максимально ефективно. Тож цикл заготівлі деревини, зокрема на Хмельниччині, це виробництво без відходів. Тобто зі здорової та якісної деревини виготовляють пиломатеріали, з деревини непромислового використання – дрова паливні, а з хмизу та порубочних решток – тріску.

В час розвитку технологій усі процеси в лісовому господарстві потребують модернізації. Тож разом з конструкторами заводу «Красилівагромаш» лісівники Хмельниччини сконструюють пристрій для збору порубочних решток та їх транспортування на проміжний склад для подальшого виготовлення тріски паливної. Розроблятиме обладнання наш відчизняний виробник, оскільки закордонні машини коштують надзвичайно дорого.

Пистрій збиратиме рештки у вали. Далі їх навантажуватимуть на причіп з гідроманіпулятором та гідравлічними бортами, що дасть змогу вмістити максимальну кількість решток. Таким чином можна буде за один раз вивозити на проміжний склад від 10 до 15 кубометрів хмизу. А там його безпосередньо на місці перероблятимуть на тріску паливну.

Це дозволить знову ж таки полегшити працю людей, зменшити логістичні витрати, а отже – збільшити прибуток. І звичайно ж, в кінцевому результаті, дати тепло та електроенернію українцям.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*