Лісівники Ярмолинеччини готуються до прильоту птахів – виготовили 800 шпаківень

Із приходом весни і потеплінням у Ярмолинецькому лісгоспі готуються зустрічати птахів. Цьогоріч працівники підприємства виготовили 800 шпаківень. «Хатинки» для пернатих  уже почали розвішувати в лісах. Отож птаство, яке першим приносить навесні звістку про зародження ще одного витка життя, освоюватиме нові оселі.

Встановлення «пташиних квартир» забезпечує пернатим комфорт, захист їхнього потомства і відповідно – успішне розмноження у період гніздування. А осілі птахи також використовують шпаківні для ночівлі, як захист у негоду.

Спершу птахи у шпакіпнях просто ночують та звикають. А вже пізніше – відкладають яйця та висиджують пташенят. Штучні гніздівлі на дереві лісівники розташовують досить високо над землею, аби до пернатих не дісталися хижаки.

Птахи надають лісу неоціненну допомогу у боротьбі з комахами-шкідниками. Наприклад, синиці більшу частину життя проводять на полюванні, поїдаючи величезну кількість комах, до 350 – 400 в день. Підраховано, що одна пара шпаків приносить за день в шпаківню 800 різних комах і їхніх личинок. Саме тому вкрай важливо допомогти лісовому птаству і забезпечувати його місцями для укриття.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*