Лісівники Ізяславщини вирощують павловнію

Лісівники Ізяславщини взялися за вирощування павловнії – унікального дерева, яке швидко росте і дає змогу отримувати високоякісну деревину за короткий проміжок часу. В оптимальних умовах вирощування за 4 роки може досягати 10-15 метрової висоти і використовуватися в якості сировини.
Павловнія, одне з найоригінальніших видів дерев, поширене в західних країнах, де процвітає його вирощування, переважно для виробництва меблів, виготовлення фанери і створення біомаси.
У деревообробній і меблевій галузях вона відома під назвою «алюмінієве дерево». Павловнія на 30 відсотків легша інших порід дерев, росте рівною, не схильна до усихання, а також їй властива висока стійкість до шкідників і захворювань.Гарна, чиста і гладка деревина, без сучків, завдяки дрібноволокнистій структурі ідеально підходить для виготовлення меблів, фанерних листів, будинків, панелей для внутрішньої обробки приміщень.
У той же час павловнія вважається доброю сировиною для виробництва біопалива: швидко росте і має високі показники тепловіддачі.

Вона самостійно регенерує від кореня, завдяки чому і отримала назву дерево-фенікс.Це означає, що мінімально три і максимально п’ять циклів проростання можна використовувати без необхідності повторної висадки. Листя павловнії росте швидко і має дуже велику ємність переробки вуглекислого газу.Завдяки глибокій кореневій системі рослина покращує грунт, насичуючи азотом, а також запобігає ерозії.
Висадкою павловнії лісівники Ізяславщини хочуть показати місцевому населенню, що є альтернатива, не потрібно дочасно вирубувати сосни і дуби. До речі, павловнія за 5-7 років роступеревершує сосну або дуб віком 40-50 років товщиною стовбура і обсягом отриманого матеріалу по кубатурі. Зрубана павловнія – не вмирає, а навпаки зростає знову ще більше, зберігаючи стару кореневу систему.
Нещодавно працівники Лютарського лісництва ДП «Ізяславський лісгосп» посадили 0,5 гектара павловнії. У планах підприємства і надалі садити ці диво-дерева.

Прес служба ДП «Ізяславський лісгосп».

3 4 5 6 1 7 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*