Ліс дарує дітям тепло

Світоглядом юних твориться майбутнє  країни. Саме таку характеристику можна дати проекту енергозбереження, який реалізується в Городнявській ЗОШ І-ІІІ ступенів Шепетівського району. Його  ініціював свого часу народний депутат України Роман  Мацола. Й відрадно, що до нього долучилися державні організації, благодійники.

   У стінах освітнього закладу днями відбулася презентація учнівського проекту енергозбереження «Моя енергоефективна школа».  У заході взяли участь  помічники народного депутат Ірина Топчій та Віталій Янушевський, директор ДП «Шепетівський лісгосп» Володимир Сасюк, інженер лісових культур лісгоспу Анна Кирильчук, лісничий Романівського лісництва  Ілля Цибанюк,  депутат районної ради, директор районного спеціалізованого лісокомунального підприємства Петро Трофімчук, сільський голова  Микола Ткачук та інші.

    Учні, які  працювали над темою енергоефективності, презентували ряд міні-проектів, які вони розробили під керівництвом вчителів І.В.Василенко, С.М.Мартинюк та О.І.Роговської.  Відтак їх ініціативні групи зацікавили присутніх розповідями про власні розробки в оригінальних міні-проектах: «Ротердам мінус»,  «Енергозбереження – крок до майбутнього»,  «У шкільне віконце заглянуло сонце».

     Також у рамках заходу відбувся конкурс малюнка та поетичної творчості на відповідну тематику. Володимир Сасюк, Ірина Топчій та Петро Трофімчук нагородили учнів грамотами й подарунками.

      – Важливо, що розроблені учнями проекти з енергоефективності ведуть до підвищення обізнаності, свідомості населення, сприяння участі громадськості у сфері ефективного й ощадливого використання енергетичних ресурсів, поліпшення культури споживання енергії серед молодого покоління. Вони говорять про обдарованість нашої молоді, яку  слід всіляко підтримувати і створювати їй умови  для творчого  наукового пошуку, – говорить директор  ДП «Шепетівський лісгосп» Володимир Сасюк.

      На його думку, це особливо важливо тепер, коли відбувається  активний перехід закладів соціальної сфери з газу на альтернативні види палива. Прикладом цього є Городнявська ЗОШ І-ІІІ ступенів, де торік було встановлено твердопаливний котел, як оптимальний варіант вирішення енергетичної проблеми.   Й нині важливою підмогою закладу у цьому є допомога паливом лісівників.

      –  Відпускаємо дрова школам, іншим закладам галузі освіти, аби  школярі мали змогу здобувати знання в теплі та комфорті, – продовжує В. М.  Сасюк. – Наше підприємство взяло, так би мовити, «енергетичне»  шефство над рядом шкіл району,  забезпечуючи необхідним матеріалом для палива. Тож досить символічним є те, що нині ліс несе тепло дітям, у яких ми бачимо майбутнє своєї країни.

     Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

DSC_0213 DSC_0215 DSC_0266 DSC_0325 DSC_0336 DSC_0349 DSC_0356 DSC_0368 DSC_0377 DSC_0384 DSC_0204

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*