Ліс під пильним наглядом відеокамер

Дуже важливо вчасно виявити загоряння в лісі. Цьому добре слугує сучасна відеотехніка. Тому в державному підприємстві «Ізяславське лісове господарство» постійно розширюють мережу її застосування.  Так, у лісництвах  протягом останніх кількох років  встановлено три телевізійних системи відеоспостереження за лісами.

     А нещодавно в Лютарському лісництві встановили вежу та змонтували четверту сучасну систему відеоспостереження.  Камери, які обертаються навколо своєї осі, закріплено  на висоті понад 30 метрів. Їх радіус огляду в середньому становить 20 кілометрів (залежно від погодних умов).

     “Обладнання дороговартісне, однак повністю себе виправдовує, бо дозволяє виявляти найменші задимлення, загоряння на ранніх стадіях та з високою точністю  визначити координати лісової пожежі. А це, в свою чергу, дає змогу вчасно локалізувати вогонь”, – наголошує  інженер з охорони та захисту лісу Віталій Рожков.

     Пункти спостереження обладнані в лісництвах,  а дані з усіх камер виведено на спостережний пункт підприємства,  де черговий щоденно під час світлового дня в режимі реального часу наглядає за прилеглими масивами з   допомогою спеціальних моніторів. Таким чином, практично усі хвойні насадження підприємства, які найбільш вразливі під час пожежонебезпечного періоду, вже перебувають під перехресним відеонаглядом.

Пресслужба Ізяславського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*