Мінералізовані смуги – щит від пожеж

Лісові пожежі   дошкуляють лісівникам і завдають шкоди  довкіллю. Щоб знизити ризик їх виникнення,  в лісництвах ДП «Ізяславський лісгосп» здійснюють низку  заходів. У першу чергу вартові зелених шат створюють мінералізовані смуги.
Цьогоріч підприємство  запланувало влаштувати 70 кілометрів мінералізованих смуг. А вже створено 217 кілометрів. Окрім того проведено догляд за мінералізованими смугами та протипожежними розривами протяжністю 198 кілометрів. Втім, це не остаточна статистика створення мінералізованих смуг у лісах Ізяславщини. За складної пожежонебезпечної обстановки та ближче до літа лісівники продовжують їх створювати позапланово.

Мінералізована смуга являє собою штучно створений протипожежний бар’єр шляхом очищення ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Як правило, здійснюється це механізованим способом:  трактор оре ґрунт на певну ширину. При цьому мінеральний шар ґрунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти,  присипаються землею.
Теоретично мінсмуга спрацьовує двома способами. Перший, коли при спалахах зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву. А другий, коли вона собою створює опорну лінію, від якої буде проводитися зустрічний регульований підпал лісового насадження для зустрічного, з пожежею, вогню. Поширюючись, наприклад, назустріч основній пожежі, смуга вогню знищує на своєму шляху всі горючі матеріали. Зустрівшись, полум’я загасає, оскільки більше нема чому горіти.
Адміністрація ДП «Ізяславський лісгосп» закликає відпочивальників, збирачів грибів і ягід дотримуватися правил пожежної безпеки  в лісі, аби не допустити біди.

Пресслужба ДП «Ізяславський лісгосп».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*