Народний депутат Роман Мацола побував у лісівників Славутчини

З нагоди професійного свята у залі ДП «Славутське лісове господарство» народний депутат України  Роман Мацола  і начальник Хмельницького обласного управління  лісового та мисливського господарства Петро Пешко привітали працівників лісової галузі. Роман Миколайович  також вручив грамоту Верховної Ради лісничому Кривинського лісництва О.П.Кравчуку.

     Петро Степанович подякував народному депутату за постійну підтримку лісівників та попросив звернути  увагу на Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», який може остаточно вбити лісову галузь.  Ініціатори «фермерського закону», які сидять в уряді, захотіли скинути на плечі лісгоспів фінансування багатьох лісових районів. У такий спосіб вони вбивають двох зайців: знімають з себе тягар фінансових зобов’язань перед  депресивними лісовими регіонами, а також знищують державні лісові господарства. Це відкриває  шлях до безкарного розграбування лісових ресурсів країни.  Відповідно до цього документу, лісові господарства мають сплачувати і земельний податок, і рентну плату. Автори закону приписали лісові господарства до сільськогосподарських, помилково вважаючи, що лісівники отримують  такий самий регулярний та великий прибуток, як і аграрії. Лісове господарство отримує «врожай» з гектара не щорічно,, як агровиробники, а раз на 80 років!  Залишившись без лісгоспів, місцеве населення  розпочне браконьєрство, наслідком чого буде масове знищення лісів. На багато років лісові райони можуть стати депресивними  із високим рівнем безробіття, злочинності та забрудненості.

   Петро Пешко передав народному обранцю  лист-звернення лісівників області до всіх народних депутатів від Хмельниччини з проханням підтримати лісівників, переглянувши закон.

     Директор підприємства  Віктор Сапожнік у своєму виступі перерахував наслідки того, чим нові податки для лісгоспів обернуться для держави, і як вони погіршать матеріальне становище жителів України. Сьогодні лісгоспи сплачують до казни понад третину своїх доходів. Після того, як закон запрацює, рівень навантаження  зросте, щонайменше, втричі, внаслідок чого лісгоспам доведеться звільняти працівників, або ті звільняться самі через низьку зарплату. Сьогодні у лісовому господарстві держави працює майже 50 тисяч людей. Отже, за кошт лісгоспів живуть сотні тисяч українців, якщо врахувати сім’ї та місцеве населення, яке виживає завдяки лісу. Через дію прийнятого закону в нинішньому варіанті виникає загроза втратити деревообробну промисловість, бо деревина на внутрішньому ринку подорожчає у 1,5 – 2 рази.

     Працівники  державного підприємства «Славутське лісове господарство» попросили народного депутата Романа Мацолу  посприяти, щоб нові поправки до  закону щодо діяльності сімейних фермерських господарств були терміново скасовані, поки вони не завдали лиха людям та державі.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

DSC_0325 DSC_0332 DSC_0350

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*