На базі Старокостянтинівського та Проскурівського лісгоспів відбулася виїзна колегія Хмельницького ОУЛМГ

На базі Старокостянтинівського та Проскурівського лісгоспів 17 травня відбулася виїзна колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Розпочали колегію з відвідин ДП «Проскурівське лісове господарство»: оглянули лісові культури 2018 та 2019 років створенні методом шпигування жолудя, оглянули санітарно-вибіркову рубку.

Потім переїхали до ДП «Старокостянтинівський лісгосп». Загальна площа підприємства становить 17433 га, функціонує 6 лісництв. Лісгосп працює 87 років, налічує 193 працівники, з них  – 27 жінок.

У Самчиківському лісництві учасники колегії побували на ділянці  культур модрини, оцінили насадження дуба, де проведено обрізування  бічних гілок з метою формування високопродуктивного насадження. Гостям розповіли, що тут постійно ведеться спостереження за показниками росту дерев, а саме – за динамікою змін дерев у  діаметрі й висоті.

У Красилівському лісництві, в урочищі Баймаки оглянули насадження модрини європейської та дуба. Саме в Красилівському лісництві з’явилися перші ділянки модрини, які в подальшому стали насінєвими плантаціями для розмноження модрини на землях Старокостянтинівського лісгоспу та інших підприємств Хмельницького управління.

Там також поклали квіти до пам’ятника загиблих лісівників та вшанували полеглих хвилиною мовчання. А вже на території садиби лісництва працівники показали метод вирощування посадкового матеріалу дуба в коробах, пункт зосередження пожежного інвентарю та високопродуктивні насадження дуба з модриною, яким уже 61 рік.

Підбили підсумки колегії на пленарному засіданні в конторі Красилівського лісництва. Директор ДП «Старокостянтинівський лісгосп» Юрій Грачук проінформував про підсумки господарсько-фінансової діяльності за 2021 рік та перший квартал поточного року. Обсяг реалізованої продукції минулого року склав  109425 тис. грн. Середня реалізаційна ціна 1 м3 деревини становить 1730,04 грн. Продуктивність праці  одного штатного працівника в 2021 році склала 561154 грн. За три місяці поточного року підприємство реалізувало продукції на суму 31,9 млн грн, чистий прибуток склав майже 2 млн грн. Заготовлено 12,9 тис. кбм ліквідної деревини. До зведеного бюджету лісгосп сплатив 12,9 млн грн податків, до місцевого  – 4,4 млн грн. Сума Єдиного соціального внеску становить 3,7 млн. грн. Зароблені  в першому кварталі кошти  лісгосп продовжує вкладати у розвиток власного виробництва. Зокрема, було проведено комплекс заходів з підвищення технічного рівня підприємства.

Перший заступник начальника управління-головний лісничий Павло Золотий акцентував увагу на організації охорони лісів від пожеж у період воєнного стану на підприємствах Хмельницького ОУЛМГ. За його словами: «Запобігання виникненню пожеж в держлісфонді та прилеглих до нього територіях – одне з основних завдань підприємств в даний час. На сьогодні всі лісгоспи області забезпечені необхідними засобами для виконання завдань з охорони лісу від пожеж і  запобігання виникнення надзвичайних ситуацій. У області функціонують 13 систем відеоспостереження за лісовими масивами. Керівникам підприємств доведено завдання з виконання основних профілактичних та практичних заходів: роз’яснювальна робота серед населення, співпраця з підрозділами ДСНС, створення і поновлення мінералізованих смуг. В поточному році великих пожеж не допущено. Загоряння оперативно виявлені і ліквідовані».

Насамкінець з керівниками підприємств обговорили подальші плани роботи галузі у воєнний та післявоєнний періоди.

Начальник управління Петро Пешко зазначив: «Усі підприємства Хмельницького ОУЛМГ працюють  ефективно. Про це свідчать економічні показники. Щодо сьогоднішньої виїзної колегії, то на базі Проскурівського та Старокостянтинівського лісгоспів ми побачили ведення стійкого лісового господарства, що базується на інтенсивній моделі. Головними пріоритетами при її запровадженні є формування високопродуктивного деревостану, підвищення його якості й вартості. Впевнений, в перспективі ми матимемо ще багатші й кращі ліси для  екології, економіки і населення».

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*