На колегії облдержадміністрації обговорено використання лісового фонду

Засідання колегії Хмельницької облдержадміністрації вперше проведено в режимі скайп-конференції. У ньому взяли участь начальники окремих структурних підрозділів, а в районах – представники органів місцевого самоврядування та керівники спеціалізованих лісогосподарських комунальних підприємств. Серед головних питань розглянули використання й охорону лісів, протидію незаконним рубкам та запровадження електронного обліку деревини в комунальних лісогосподарських підприємствах.

З інформацією виступила директор департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької облдержадміністрації Тетяна Дзюблюк. Вона зазначила, що ліси Хмельниччини перебувають в користуванні державних підприємств обласного управління лісового та мисливського господарства, а також комунальних лісогосподарських підприємств і Шепетівського військового лісгоспу. Загальний запас деревини в краї складає понад 42,5 мільйона кубічних метрів. Держлісгоспи ведуть значні роботи з лісовідновлення, а з метою протидії шкідникам та хворобам здійснюють біохімічний захист лісів, санітарні рубки.

Оскільки користування лісовими ресурсами в області зростає, то потрібно посилювати контроль за використанням лісового фонду через запровадження електронного обліку деревини комунальними лісгоспами. Державна екологічна інспекція в Хмельницькій області цього року здійснила 44 перевірки щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства саме в частині ведення лісового господарства. За їх результатами до адмінвідповідальності притягнуто 180 осіб, накладено штрафів майже на 28 тисяч гривень, сума збитків, завданих порушниками, становить 2 мільйони 862 тисячі гривень. Аби унеможливити крадіжки в подальшому, комунальні підприємства мають перейняти досвід держлісгоспів, котрі давно впровадили електронний облік деревини. Цей механізм є більш прозорим і контрольованим, що, в свою чергу, унеможливлює незаконні рубки.

Перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Павло Золотий засвідчив, що державні підприємства працюють в системі електронного обліку деревини і готові поділитися досвідом із колегами.

– Така систематизація – нелегкий процес, – сказав Павло Степанович, – Він потребує додаткових коштів і навчання персоналу. Необхідно одразу правильно складати та своєчасно вести первинну документацію із заготівлі, зберігання, реалізації й використання лісопродукції на всіх стадіях виробництва. Ми всебічно протестували електронну програму і вона майже на 100 відсотків працює безвідмовно. Задіяна навіть геолокація, що показує, де приймали лісопродукцію, де переробляли тощо. Лісогосподарствам недержавної форми потрібно бути готовими до того, що найближчим часом всі перейдуть на електронний облік деревини, держава має вести облік своїх ресурсів.

Голова обласної ради Михайло Загородний звернув увагу присутніх на те, що настав час об’єднувати не тільки громади, але й комунальні лісгоспи, бо закупівля електронного обладнання, навчання персоналу та обслуговування відповідного програмного продукту і техніки може суттєво позначитися на вартості кінцевого продукту в дрібних господарствах. Тож краще і дешевше буде працювати об’єднаним лісгоспам.

До обговорення електронного обліку деревини по відеозв’язку долучилися з Славутського, Ізяславського та інших районів представники держадміністрацій та лісокомунгоспів.

Підсумовуючи усю наведену інформацію, голова обласної державної адміністрації Дмитро Габінет зазначив, що електронний облік – безальтернативна форма діяльності лісгоспів і потрібно якомога швидше завершити цей процес у комунальних лісогосподарських підприємствах. Це і зазначили в рішенні колегії.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

а5-scaled

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*