На порядку денному – актуальні питання лісогосподарського комплексу

На базі ДП «Славутське лісове господарство» під головуванням начальника управління П.С. Пешка відбулася колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Перед пленарним засіданням директор Славутського лісгоспу В.В. Сапожнік познайомив її учасників з роботою комплексу з вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою. Посадковий матеріал, якого цьогоріч виростили 623 тисячі штук, успішно використовується в державних лісогосподарських підприємствах області.

Учасники колегії розглянули основні напрямки лісокультурної діяльності й стан бухгалтерського обліку на підвідомчих підприємствах управління.

З питання основних напрямків лісокультурної діяльності підприємств управління виступила головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Л.А. Гаврилюк. Вона проінформувала, що цієї весни державні лісогосподарські підприємства області провели лісовідновлення на площі 818 гектарів, з яких створено лісових культур 685 гектарів і залишено під природне поновлення 133 гектари. Методом садіння створено 70 відсотків лісових культур, посівом – 29 і комбінованим способом – 1 відсоток.

За результатами технічного приймання 80 відсотків лісових культур відповідає класу якості «добре», 16 – «дуже добре», 4 відсотки – «задовільно».

За породним складом переважаючими є дуб– 55, сосна звичайна – 32 відсотки. Частка інтродуцентів – незначна і становить : модрина європейська – 9, дуб північний – 1, дугласія – 0,6 відсотка. В поточному році створено 51 гектар нових насаджень   із закритою кореневою системою.

Фактична площа доглядів цьогоріч склала 1257 га або 21 відсоток від запланованої кількості доглядів за рік, з них – 74 відсотки механізованим способом і 26 – ручним.

Закладено базу для створення культур на майбутнє. Площа посівів у розсадниках складає 10,3 га. Найбільше висіяно дуба звичайного – 74 і сосни звичайної – 8 відсотків. Ці породи дерев є основними лісоутворюючими в нашому регіоні.

Набуває розвитку вирощування сіянців із закритою кореневою системою. В цьому році їх вирощено 623 тисячі штук. Приділяється значна увага вирощуванню й реалізації декоративного посадматеріалу, а також створенню плантацій новорічних ялинок.

Доповідач у розрізі підприємств навела конкретні дані позитивного і проблемного ведення лісокультурного виробництва.

Начальник відділу бухгалтерського обліку та економічного аналізу – головний бухгалтер управління Л.В. Роля відзначила, що в основному облік ведеться згідно з нормативними документами. Працює відповідний штат бухгалтерських кадрів та допоміжний персонал. Фактично є 79 чоловік (96 відсотків), з них із вищою освітою – бакалавр, магістр – 49 осіб або 62 відсотки, молодший спеціаліст – 30 осіб – 38 відсотків, практики – відсутні. Чисельність бухгалтерських кадрів за десять років скоротилася на 10 відсотків.

На державних лісогосподарських підприємствах області автоматизується бухгалтерський облік. Всі лісгоспи управління повністю поєднали електронний облік з бухгалтерським. Разом з тим, в процесі роботи допускаються окремі неточності й упущення. А це вимагає більш детального ставлення до процесу ведення документації в бухгалтерському обліку на підприємствах.

За підсумками розгляду питання підготовлено наказ, яким зобов’язано проаналізувати стан бухгалтерського обліку на усіх підприємствах, підвищити виконавську дисципліну й у вересні    провести семінар-нараду з питань бухгалтерського обліку та достовірності звітності.

Після завершення пленарного засідання учасники колегії побували в Жуківському та Комарівському лісництвах на лісосіках головного користування, де спостерігали за заготівлею деревини, а також оглянули молоді лісові культури. Також вони ознайомилися з процесом розробки лісосік у Шепетівському лісгоспі.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

dav

DSC_0803 DSC_0795 DSC_0776 DSC_0779 DSC_0744 DSC_0727 (1) DSC_0769

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*