На Старокостянтинівщині активно виконують програму “Зелена країна”

Понад 6 тисяч саджанців дворічного дуба червоного висадили  старокостянтинівські лісівники і громадськість у рамках акції “Створюємо ліси разом”. Новий ліс з’явився на ділянці, непридатній для вирощування агрокультур, в урочищі Чернятин. Того дня тут трудилося  понад 25 чоловік. Це працівники Антонінського лісництва, міської ради, Старокостянтинівського лісгоспу, Великочернятинського старостату.

Олександр Возний, лісничий Антонінського лісництва розповів, що загальна площа ділянки, відведеної під заліснення – 4,60 гектара. У ході акції засадили 2 гектари саджанцями дуба червоного. Решту території планують заліснити навесні. Тоді на горбистому полі “заселять” молоді деревця сосни звичайної.
Як годиться, перед початком роботи усім новачкам провели майстер-клас із садіння дерев і правильного та безпечного поводження з робочим інструментом. Перед посадкою на ділянці здійснили підготовку ґрунту. За допомогою трактора МТЗ-82 зі спеціальним плугом ПКЛ-70 зробили борозни. Оскільки тривалий час тримається суха погода, тож, аби молоді дубки краще прижилися, привезли бочку води для зрошування ґрунту. За словами Олександра Возного, невеликі нічні приморозки, які вже дають про себе знати, не страшні для саджанців, оскільки всі породи дерев, які ростуть на нашій території, є морозостійкими.
Спільно садили дерева очільниця Великочернятинського старостату Оксана Дзюм і Красносільський староста Микола Кримлов. Делегацію від Старокостянтинівської міської ради, у складі працівників різних відділів, старостатів, приватних підприємців та активістів очолила заступниця міського голови Ольга Троян.
Своїми враженнями від посадки лісу  поділилася начальник управління економіки виконавчого комітету міської ради Альона Пасічник:
– На запрошення директора Старокостянтинівського лісового господарства Юрія Грачука ми охоче взяли участь у посадці в рамках програми Президента  “Зелена країна”. Враження  – найпозитивніші, адже  зробили свій внесок у покращення екології, у збереження природи.

– Для реалізації програми “Зелена країна” ми не використовуємо землі сільськогосподарського призначення, на яких аграрії сіють культури. Під програму підпадають території, непридатні для ведення сільського господарства. Але вони повинні бути офіційно виділені під заліснення рішенням сесії міської чи сільської ради, – говорить директор ДП “Старокостянтинівське лісове господарство” Юрій Грачук. – Маємо позитивне рішення по Миролюбненській територіальній громаді. З іншими громадами теж працюємо.
Оксана РАДУШИНСЬКА
Фото Петра РАДУШИНСЬКОГО.

Пресслужба Старокостянтинівського лісгоспу.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*