На Хмельниччині бджолярі розраховують на рекодний “врожай”

Україна буде з медом. На Хмельниччині бджолярі розраховують на рекодний “врожай”. Там вже накачали майже 6 тисяч тон меду. І сезон іще у розпалі. Бджолиний нектар не лише продають, а й відправляють захисникам на передову.

Пасічник Ярмолинецького держлісгоспу Михайло Коник чверть століття займається бджільництвом. Сам чоловік з Донеччини. Там мав пасіку, житло і бізнес. Та рашисти за один день знищили життя родини маріупольців. Проте на Хмельниччині Михайло продовжує улюблену справу – відродив пасіку Ярмолинецького держлісгоспу.

Михайло Коник зазначає: “Цьогоріч викачали уже 2 тони меду. Це рекорд. Ніхто не думав. Всі працівники казали: Ви що знову ідете качати мед? Всі дивувалися звідки меду стільки”.

У лісгоспі встановили понад пів сотні вуликів. У кожному – близько ста тисяч бджіл. Викачують мед на підприємстві вручну.

“90-120 оборотів ми робимо. В залежності від погоди, від меду. 120 оборотів – і рамка – чиста”, – розповідає пасічник Михайло.

Лісовий мед – лікувальний і дуже смачний, запевняють лісівники, Тож чимало цілющого нектару вже відправили нашим захисникам.

Микола Магаляс, лісничий Зіньківського лісництва Ярмолинецького держлісгоспу каже: “Це є найцінніший продукт, бо це все з лісу. Його ми передаєм на передову, відправляємо за кордон в подарунковому вигляді. Подається він на ринках, в лісовому інтернет –магазині”.

Хмельниччина – найбільший виробник меду в Україні. Тут понад 2 тисячі пасік, на яких утримується 105 тисяч бджолосімей.

Олег Омелянюк, керівник агропромислового комплексу Хмельницької обласної військової адміністрації каже:Меду менше не буде, тому що, в порівнянні зі статистикою минулих років, на Хмельниччині виробляють від 5 до 6 з половиною тисяч тонн меду в рік.

Для маріупольського пасічника Михайла Коника в Ярмолинецькому лісництві будують житло. А у бджоляра “серце крається” за долю пасік на сході країни: “Трави не було, бо висохло. Дощів не було, засуха. Соняшник не посіяний, поля всі заміновані”.

Після перемоги пан Михайло мріє повернутися на Донеччину – відроджувати свою справу.

Подробиці. Телеканал Інтер. Сюжет Марічки Золотої.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*