На Хмельниччині лісівники використовують передові методи вирощування дубових та соснових насаджень

Упродовж останніх десятиріч набуває особливої актуальності інтенсифікація ведення лісового господарства. Інтенсивна модель має на меті одержання максимального економічного ефекту від ведення лісогосподарської діяльності і базується на принципі вирощування високопродуктивних насаджень із цільовою породною та сортиментною структурою.

На Хмельниччині породний склад лісів досить різноманітний, але переважають дуб – 47% та сосна – 26 %. Тож аби отримувати максимально продуктивні дерева в майбутньому і крупномірні сортименти, лісівники області тестують нові підходи вирощування насаджень. Один з цих методів – догляд за стовбуром. Простими словами – це обрізка сучків і гілля. При такому вирощуванні лісівники виходять із терміну вирощування; кількості дерев майбутнього; бажаної довжини безсучкової частини стовбура і його діаметра.

Приміром, у Самчиківському лісництві Старокостянтинівського лісгоспу закладено експериментальну ділянку на площі 1 га для вивчення ефективності обрізування бокових гілок висоторізом. У насадженнях молодого дуба лісівники спилюють гілки, які схрещуються, переплітаються, ростуть усередину крони і заважають розвиватися здоровим паросткам.

Для отримання достовірних даних кожне дерево пронумероване та записане до спеціального журналу. Там вказаний його діаметр та висота.

Через фіксований проміжок часу лісівники проводять контрольні зняття показників та зазначають зміни по кожному дереву. Це дає змогу аналізувати ефективність та доцільність проведення цього господарського заходу.

Експерименти показують, що індивідуальний догляд за деревами – основа вирощування високопродуктивних насаджень. Адже шляхом створення оптимальних умов зростання та формування дерев можна не лише отримати екологічний ефект, але й збільшити вихід високотоварної деревини.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*