На Хмельниччині суттєво зріс попит на дрова – люди активно готуються до опалювального сезону

Попит на паливні дрова в області зріс в рази. За перше півріччя цього року на Хмельниччині реалізували 75 тисяч кубів деревини для населення, що дорівнює кількості, яку реалізували за увесь минулий 2021 рік.

Про це Суспільному розповів начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко.

Віктор Мушинський із села Лісоводи колишнього Городоцького району приїхав за дровами на проміжний склад Городоцького лісництва. Замовив, розповів, 15 кубометрів деревини, аби забезпечити родину теплом у холодну пору. Вдома, каже, має пічне і газове опалення.

«Я вирішив купити дрова для власного використання, для пічки, для дому. З війною в нашій країні не знаємо, чи будуть, чи не будуть проблеми з газом. Але перестрахуватися на зиму потрібно», – сказав чоловік.

Одразу ж на місці чоловік отримує товаротранспортну накладну. Після чого з повною машиною деревини їде в дорогу. Віктор Мушинський не єдиний, хто заготовляє дрова на зиму попри наявність вдома газового опалення. Цього року, розповів лісничий Городоцького лісництва Сергій Садовий краяни активніше запасаються паливним матеріалом.

«Є такі моменти: люди приходять, беруть дрова, у них є газ. Та кажуть, газ є, але його може не стати, або він буде дорогим. Сім’ю чимось обігрівати треба, дітки малі, внучата малі. Люди запасаються, і дуже активно», – розповів лісничий.

Попри постійний ріст попиту, дров має вистачити на всіх жителів Хмельниччини, каже начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко: «Ми запланували до кінця року поставити на рнок ще 60 тисяч кубів, я думаю, що це буде цілком достатньо для потреб населення. До кінця року, ми маємо таку надію, що вчасно до початку опалювального сезону забезпечимо всі потреби наших людей, які проживають на території Хмельницької області».

Замовити паливні дрова можна онлайн через інтернет-магазин лісового господарства, додав Петро Пешко. Там, зокрема, можна обрати породу деревини та локацію, де її забрати, а ще скористатися послугами з перевезення. Також, можна безпосередньо звернутися до лісгоспу або найближчого лісництва, каже майстер лісу Городоцького лісництва Артур Савчук: «Приходить людина в лісництво, при собі їй треба мати документ, що засвідчує особу, і обов’язково ідентифікаційний код. І по цьому коду укладається договір. Кожен громадянин України може максимально виписати в рік 15 кубів дров».

Паралельно в Ярмолинецькому лісгоспі, до якого належить Городоцьке лісництво, з 2012 року виготовляють паливну тріску. Її для опалення використовують теплокомуненерго області, розповів директор Ярмолинецького господарства Іван Кирилюк: «Ми заготовляємо в місяць дві тисячі кубометрів паливної тріски. Наше завдання максимально завантажити теплокомуненерго цим ресурсом для того, щоб спокійно пройти опалювальний сезон, пройти зиму. Таке стратегічне завдання стоїть перед підприємством, і наш колектив справляється з цією задачею. Сильно і потужно працює в цьому напрямку».

Залишки тріски паливної експортують, розповів Іван Кирилюк. Так, каже, підтримують українську економіку під час війни.

«Тому, що зароблена наша гривня – це є куля. Тисяча гривень, це образно кажучи, снаряд. І так далі. Тобто тил має працювати. Щоб забезпечити ЗСУ, для того, щоб сплатити відповідні податки, і наповнити бюджет нашої держави», – додає Іван Кирилюк.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*