На Хмельниччині школярі з екологами та лісівниками розробляють проєкт зі створення захисних лісових насаджень

Учні Іванковецького ліцею разом з лісівниками Хмельниччини та ГО “Річки Хмельниччини” розробляють проєкт зі створення захисних лісових насаджень в їхній громаді. Усе для того, або покращити екологічний стан прилеглих населених пунктів (Іванківці, Олешин, Черепівка) та країни загалом.

В Іванковецькому ліцеї Хмельницької тергромади провели просвітницький воркшоп. Школярі разом з екологами, лісівниками, освітянами обговорили екологічні проблеми краю та шляхи їх вирішення. Крім того, визначили місця, де в їхній громаді необхідні лісосмуги. Це поля, прибережні зони тощо. Нанесли локації на карті, виміряли відстань та обрали дерева, які найкраще підійдуть для створення захисних насаджень. Адже кожна лісосмуга несе свою функцію.

Наприклад, головні породи (вільха, береза, горіх волоський, сосна звичайна, тополя, дуб звичайний) виконують основну захисну роль й утворюють верхній ярус насаджень заввишки 7,5–15 м. Супутні породи (клен, шовковиця біла, черемха, липа, горобина) затіняють ґрунт, ущільнюють вертикальний профіль насадження, сприяють поліпшенню зростання головних порід. Їх відбирають із тіньовитривалих порід, здатних рости в другому ярусі. Чагарники (ліщина, глід, терен) виконують ґрунтозахисну роль, сприяють нагромадженню снігу та зростанню родючості ґрунтів.

Для чого потрібні лісосмуги?

  • Штучні лісові насадження створюють для захисту посівів від суховіїв, пилових бур, для поліпшення водного режиму ґрунту й запобігання його ерозії, для покращення на полях мікроклімату, снігозатримання, боротьби з дефляцією, збереження і покращення родючості ґрунтів.
  • Правильно розташовані лісосмуги допомагають зменшити забруднення струмків, потічків і приток, захищають водойми від пересихання і зникнення.
  • Квітучі дерева та кущі підживлюють бджіл та комах-запилювачів, які, в свою чергу, покращують врожайність на сільгоспугіддях.
  • Лісосмуги захищають від спеки, дають прихисток тваринам та птахам.Вони відіграють не лише велику загальноекологічну роль, але й естетичну. Зауважимо, що така ініціатива доступна для усіх громад. Хочете зробити своє селище зеленим та екологічно-прибавбливим? Тоді пишіть нам в особисті повідомлення і ми разом шукатимемо можливості.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*