Не давати спуску браконьєрам

Загальна площа мисливських угідь Хмельниччини складає 1,5 млн. га, з них лісових – 271 тис. га (190 тис. га держлісфонд), польових – 1,1 млн. га, водно-болотних – 48 тис. га. Мисливське господарство в області ведуть 34 юридичних особи: 9 державних підприємств, 21 організація УТМР, товариства військових мисливців, “Клуб мисливців Поділля”, “Подільський бройлер” та “Стар-єгер”.

Площа мисливських угідь користувачів обласного управління лісового та мисливського господарства складає 116,1 тис. га – 8,1 відсотка від загальної площі мисливських угідь краю.

Торік на законних підставах мали змогу вийти на полювання 12288 мисливців області. Саме таку кількість контрольних каток обліку добутої дичини та порушень правил полювання видало Хмельницьке ОУЛМГ.

Охорона мисливських тварин – це один з основних напрямків діяльності кожного господарства. Одна з найбільш болючих проблем, яка стоїть перед мисливським господарством, – браконьєрство. За останні роки воно набирає все більших масштабів через неналежну охорону мисливських угідь та безкарність порушників.

Щоб запобігти браконьєрству, спеціальні підрозділи державних лісогосподарських підприємства здійснюють постійне патрулювання вдень та вночі. Основна увага приділяється охороні території державного лісового фонду. За 2019 рік проведено 1076 рейдів. виявлено 164 випадки порушень правил полювання, з них: 90 випадків зафіксовано працівниками державної лісової охорони і 74 протоколи   складено користувачами УТМР. Уповноваженими особами державної лісової охорони розглянуто 150 справ про порушення правил полювання. Сума накладених на порушників штрафів складає 29,5 тис. грн.

За виявленими фактами незаконного добування мисливських тварин 5 справ направлено в суди. Три з них розглянуто, на порушників накладено 3,7 тис. грн. штрафів та стягнуто 64 тис. грн. збитків за незаконне добування мисливських тварин. Відкрито кримінальну справу за фактом незаконного добування лося. Сума збитків становить 130 тис. грн.

Нагадаємо, що відповідальність за порушення правил полювання передбачена:

адміністративна (ст. 85 КУпАП): порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання), яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування –

тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 102 до 1020 грн. і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від 510 до 1530 грн.

Повторне порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин) чи таке, яке мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1020 до 2040 грн. з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої і на посадових осіб – від 1530 до 2550 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої.

кримінальна відповідальність (ст. 248 Кримінального кодексу України):

1. Порушення правил полювання, якщо воно заподіяло істотну шкоду, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України, –

караються штрафом від 1700 до 3400 грн. або громадськими роботами на строк від 160 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені службовою особою з використанням службового становища, або за попередньою змовою групою осіб, або способом масового знищення звірів, птахів чи інших видів тваринного світу, або з використанням транспортних засобів, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, –

караються штрафом від 3400 до 6800 грн., або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Окрім того, порушник сплачує збитки за незаконне добування дичини:

лось – 130 тис. грн.;

олень плямистий – 50 тис. грн.;

кабан – 40 тис. грн.;

козуля – 32 тис. грн.;

бобер – 10 тис. грн.;

борсук – 8 тис. грн.;

заєць-русак – 8 тис. грн.;

куниця – 6 тис. грн.

Віталій КРАСОВ,

головний мисливствознавець обласного управління лісового та мисливського господарства.

stop_brakonierstvo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*