НЕ ДОПУСТИТИ ПОЖЕЖ

 

  Таким був основний лейтмотив чергової спільної наради пожежників і лісівників, яка відбулася у ДП «Летичівський лісгосп».  

– Дуже потерпіли від пожеж у квітні ліси України, – розпочинаючи засідання, зазначив т.в.о. директора підприємства І.В. Сивун. – Вогнем спалено сотні гектарів лісу в Житомирській, Чернігівській, Харківській та Луганській областях. Ми не можемо допустити такого лиха у нас. Тому й зібралися сьогодні, щоб обговорити спільні дії з недопущення лісових пожеж.  

  Начальник Летичівського відділення 15-а ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Б.О. Бондарук зупинився на причинах пожеж і наголосив на повній відповідальності в їх недопущенні, як пожежників, так і лісівників. «Одна з причин масштабного вогню в лісі – відсутність досвіду гасіння», – наголосив Богдан Олександрович.

Тому в подальшому на нараді говорили про спільні навчання, повну комплектність модулів, пункти накопичення пожежного інвентарю.    До речі, спільні практичні навчання готувалися на квітень, але через оголошений карантин не були проведені. Як тільки ситуація стабілізується, одразу відбудуться навчання з гасіння лісових пожеж.   

 На них досвідом мають поділитися й троє лісівників-добровольців підприємства, яких залучали до гасіння лісових пожеж на Житомирщині.  

 Варто сказати, що в лісгоспі постійно приділяють увагу захисту лісів від вогню, дбають про поповнення протипожежного інвентарю в кожному підрозділі. Мотопомпи, пожежні рукави, ранцеві обприскувачі є в необхідній кількості.  А ще недопущенню пожеж сприяють 18 кілометрів прокладених мінералізованих смуг, шлагбауми при вїзді в ліси, постійні патрулювання угідь. 

   Вартові зелених шат уміють садити ліс, уміють за ним доглядати, виконують рубки догляду. Гасити лісові пожежі – це не лісогосподарська робота, але лісівники мають освоїти і її, досить непросту й небезпечну.    І все ж – краще пожежу попередити. І над цим спільно працюють рятувальники й лісівники Летичівщини. Добре працюють, бо довгі роки не допускали пожеж у лісах краю.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

 

img-6b

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*