Нова знахідка біля пам’ятки природи Озеро Святе

Головний лісничий Національного природного парку «Мале Полісся»  О.А.Більовський, старший науковий співробітник О.В.Мнюх  та фахівець з екологічної освіти Ю.О.Лукащук  провели навчально-пізнавальну екскурсію для членів учнівського лісництва  Ізяславського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, ліцей» імені О. Кушнірука.

Маршрут   пролягав територією пам’ятки природи загальнодержавного значення Озеро Святе. Головним завданням було отримати практичні знання та відомості про місцеві види мохів, лишайників і грибів, умови та місця їхнього зростання, щоб згодом учні могли написати й захистити наукові роботи в Малій Академії наук України.

О.А. Більовський також докладно розповів дітям про злісних ворогів соснових лісів – верхівкового та шестизубого короїдів й супутніх їм шкідників. Учні на власні очі побачили наслідки роботи  шкідників та й, власне, самого шестизубого короїда.

Наприкінці екскурсії співробітники установи спільно із школярами виявили популяцію реліктового червонокнижного виду зелениці сплющеної. Вона стала своєрідним відкриттям, адже це нове місце зростання цієї рослини на території природного парку.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_7030 DSC_7050

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*