Новому, прогресивному – широку дорогу

    У  ДП «Славутське лісове господарство» з робочою поїздкою побували начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства П.С.  Пешко та його заступник Ю.Л  Безноско. У ході вивчення стану справ на підприємстві вони спілкувалися з   директором лісгоспу В.В. Сапожніком, головними спеціалістами підприємства та НПП «Мале Полісся».

     Європейський досвід свідчить про те, що частина посадкового матеріалу основних лісоутворюючих порід має бути із закритою кореневою системою. Лісівники Польщі, де умови лісовирощування подібні до умов нашого регіону, сьогодні готують 10-12 відсотків такого садивного матеріалу. Славутчани перші в Україні почали  вирощувати сіянці із закритою кореневою системою.

 Працівники дільниці з вирощуванню посадкового матеріалу із закритою кореневою системою постійно спостерігають та доглядають за сіянцями на полі дорощування. Регулярно контролюється вологість грунту у касетах, проводиться позакореневе підживлення рослин. Такий комплекс робіт суттєво впливає на ріст та величину сіянців. Про все  це розповіли керівникам управління під час ознайомлення з підприємством.

  …Також наголошувалося, що колегія обласного управління лісового та мисливського господарства  поставила завдання лісгоспам раціональніше використовувати деревину та досягнути більшого виходу її високоцінних сортиментів. Славутський лісгосп працює над цим  та вишукує резерви.

    ДП «Славутське лісове господарство» є одним з головних підприємств району з наповнення місцевого та державного бюджетів. За 2021 рік підприємством до місцевого бюджету сплачено  7,3  млн. гривень, з яких рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів складає 3,3 млн. грн., податок з доходів фізичних осіб – 3,5 млн. грн., інші платежі до місцевого бюджету – 0,5 млн. грн. За шість місяців поточного року сплачено 3,8 млн. грн.  єдиного соціального внеску. –

     Начальник управління позитивно оцінив роботу колективу лісового господарства і особливо відзначив  виробничі показники та культуру виробництва підприємства, соціальну складову його діяльності, високий  рівень оплати праці.

……Того ж дня керівництво управління побувало в Ізяславському лісгоспі, який теж успішно впроваджує нові методи господарювання. Тут нагромадили великий досвід у вирощуванні декоративного посадкового матеріалу, в  механізованому догляді за насадженнями. Та особливо схвальної оцінки заслуговує вирощування сіянців із закритою кореневою системою. За рік підприємство побудувало й ввело сучасне поле дорощування із  штучним зрошуванням. Його огляд показав, що лісівники працюють ефективно, на результат. Вже найближчим часом підприємство забезпечуватиме себе високоякісним посадковим матеріалом, який планують продавати й іншим лісгоспам.

Пресслужба Хмельницького  ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*