Новоушицькі лісівники вже розвішали 200 шпаківень

Сніжна зима здала свої права. А значить зовсім скоро з вирію повернуться птахи й будуть радувати нас своїми співами. 
Лісівники ДП «Новоушицьке лісове господарство» заздалегідь дбають про те, щоб пернатим було куди повертатися, де мешкати. Лісова охорона підприємства  виготовила 200 шпаківень та розвісила їх на площі 50 гектарів. Тепер дубові насадження  будуть захищені птахами від шкідників.
Як відомо, дубові насадження  вражає зимовий п’ядун, який також пошкоджує всі плодові дерева й багато листяних лісових порід. Самка бурувато-сіра, з дуже коротенькими недорозвинутими крилами, не літає. Самець має сірі крила із зигзагоподібними темними поперечними смугами. Зимують яйця на пагонах біля бруньок. Гусениці вилуплюються навесні після розпускання бруньок і пошкоджують листки. На початку літа вони спускаються на павутинках з дерев і залазять у грунт, де заляльковуються на глибині 5-10 сантиметрів. Метелики вилітають восени після осипання листя. Самки вилазять по штамбу на дерево і відкладають яйця. 
Отож, щоб не допустити масового розмноження шкідників, лісівники допомагають пернатим  комфортним «житлом». Натомість – сподіваються на їхню допомогу.
Пресслужба Новоушицького лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*