Об’єднатися і діяти заради спільної мети

У Києві відбувся IV з’їзд лісівників України. На нього прибуло 442 делегати із різних регіонів нашої держави. Проходив з’їзд під гаслом “Люди для лісу, ліс для життя”. Брали участь в його роботі окремі народні депутати, голови обласних державних адміністрацій Закарпатської, Івано-Франківської, Київської областей, керівники лісової галузі попередніх періодів, делегації зарубіжних країн, запрошені особи, які тісно співпрацюють із лісівниками.

Хмельниччину представляли 14 делегатів. Після вирішення організаційних питань, на з’їзді з доповіддю “Про стан та перспективи розвитку лісового господарства України” виступив голова оргкомітету з’їзду, заступник голови Держлісагентства Бондар В.Н.

Тези доповіді з’їзду друкувались у попередніх матеріалах.

В обговоренні доповіді взяв участь делегат з’їзду, учасник АТО, директор ДП “Ярмолинецьке ЛГ” Кирилюк Іван Іванович.

Він сказав:

Маю честь звернутись сьогодні до Вас із промовою, від імені лісівників Хмельниччини.

        Не в простий час для Українського лісу ми зібрались сьогодні тут, у столиці. На жаль, нас загнали на політичний майданчик і хочуть втопити в політичному болоті.

        Доля нашої галузі  сьогодні – це як доля міцного дуба, що виріс на узліссі. Хоч би які вітри його не ламали, а він не падає. Стоїть і росте – аж поки не постане несхитною міццю лісової величі, окрасою землі.

      Лісова галузь стала предметом торгів, цькувань, політичного галасу.

      Сьогодні певні олігархічні угрупування ставлять державне лісове господарство на край великих перемін, які можуть обернутися черговою бідою не тільки для галузі, але і для всього суспільства.

      Сумнівні реформи зводяться, по суті, до одного простого питання – кого поставити пиляти і продавати Український ліс?

      Для цього, так звані реформатори, збираються зруйнувати існуючу виробничу структуру лісового господарства і на місці ліквідованих ними держлісгоспів, запустити з бензопилами в наші ліси приватні компанії, на умовах концесії.

     Практично за галузь почалась війна…

     Відкрився «другий фронт»…

     Спробували напряму – не вийшло – піднялись люди і сказали – НІ!

        Пішли іншим шляхом – економічної блокади. Почали «тоненько» обставляти законами, як мінами на законодавчому полі. Чого вартує останній витвір мистецтва «наших народних законотворців», яких ми з Вами туди делегували – Закон України №2497-VIII, так званий фермерський закон.

      Нас практично зіткнули лобами з територіальними громадами, з простими сільськими людьми, які і так на межі виживання.

     А тут такий «подарунок»…

     Але і з ними ми знайшли порозуміння – бо народ наш мудрий і знає ціну цієї «кістки».

     Хочу підкреслити ще одну проблему в цьому аспекті – це деревообробна промисловість. Вони теж в глухому куті, тому, що прийдеться піднімати ціну на лісопродукцію, на дрова і т.д.

     Ланцюгова реакція… Маємо стояти пліч-опліч.

     Це що, виклик? Ми його приймаємо…

     Але попереджуємо – не робіть глобальних помилок, панове!

      Лісівники – це велика, потужна, зорганізована, загартована у праці команда працівників лісової галузі, які готові захистити свою честь і честь держави.

      З нами можна здобути, можна перемогти…

      Але можна і втратити…

      Наша лісова галузь виконує не тільки економічну, але найперше, важливу екологічну та соціальну роль. Вона має свою історію, традиції, вагомі надбання, врешті, матеріальні активи, створені не одним поколінням трудових колективів держлісгоспів.

      І ось сьогодні замість розвитку нас хочуть поставити на коліна і знищити…

       Держава воює з державним сектором економіки – держлісгоспами!     Де і коли таке було?!

      Наша робота надзвичайно потрібна в цілому для суспільства. Вона має величезне значення для економіки держави, для екології. Бо ліс – це дійсно легені планети. І створюючи ці легені, ми не будемо бачити результатів своєї праці. Пожинати плоди буде наступне покоління. Ми ж сіємо нашу лісову пшеницю, садимо лісові буряки, ми плекаємо ліс, творимо гарне, позитивне майбутнє для наступних поколінь українців.

     Так – ми не говоримо, що ми білі та пухнасті, що в лісовій галузі немає недоліків. Але ми готові до діалогу, конструктивної критики і в кінці – кінців до реформування.

    – Але на холодну голову…

Шановні колеги!

    Від імені лісівників Хмельниччини вношу пропозицію:

  1. Четвертому з’їзду лісівників України виступити з пропозицією до Президента України Кабінету Міністрів України, щодо створення Міністерства лісового господарства та деревообробної промисловості України;
  1. Створити власний політичний проект на базі громадських об’єднань Товариства лісівників України і взяти участь у виборах до Верховної Ради 2019 року – як політична сила лісівників України;
  2. Створити робочу групу представників Держлісагенства, ЦК профспілки лісової галузі, Товариства лісівників України, обласних управлінь, обласних профспілок держлісгоспів та інших щодо проведення робочих зустрічей на рівні Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради України, стосовно негайного прийняття рішень по реформування лісового господарства та шляхів виходу із кризової ситуації у короткостроковій перспективі.
  3. Виступити з ініціативою перед Верховною Радою України щодо відміни Закону України №2497-VIII в частині пункту 273/3, відповідно до статей 274 та 277 Податкового Кодексу України;
  4. Створити державний фонд розвитку лісового господарства, який має наповнюватись з рентної плати за користування лісовими ресурсами, частини доходів держлісгоспів та інших джерел, спрямувавши 60% цих коштів на розвиток територіальних громад.

І най головніше – зняти політичну блокаду галузі!

В цьому здобудуть усі – і в першу чергу народ України.

Слава Україні!

Делегати з’їзду схвально і оплесками підтримали змістовний виступ І.І. Кирилюка.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ

P.S. Інші матеріали з’їзду будуть представлені в наступних повідомленнях.

DSC09994 DSC09990IMG_4900 42629600_1372981972837788_5959723059748274176_n 42576475_1372982092837776_7376329056381304832_n

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*