ОСНОВНЕ ЗАВДАННЯ – ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕРЕРОБКИ ДЕРЕВИНИ

Безперервне, невиснажливе та раціональне використання лісових ресурсів, а також відтворення, догляд, охорона та захист лісу – основа з основ лісогосподарського підприємства. Декілька останніх років дуже непросто стало лісівникам. Із збільшенням фінансового навантаження на підприємство, а саме – зростанням рентної плати, введенням земельного податку виконувати весь цикл лісогосподарських робіт стало складніше.

Про те, як вишукують додаткові джерела надходження коштів, розповідає головний інженер ДП «Летичівське лісове господарство» Юрій Миколайович Кравчук. 

– Керівництвом було прийнято рішення – збільшити власну переробку лісоматеріалів круглих. В порівнянні з 2018 роком було нарощено переробку низькосортної деревини та деревини, яка мало користується попитом у споживачів.

Для збільшення обсягів продукції придбано стрічкопильний верстат “МАЙЗЕР ЛТ-70”, який встановлено на Летичівській дільниці переробки деревини. Продуктивність верстата становить близько 25 кубометрів за зміну. Стрічкопильний верстат МЕБОР, продуктивність якого майже 30 кубометрів, використовується на Деражнянському пункті переробки деревини. Також лісівники використовують різне обладнання. А це – багатопильні верстати – ЦМ-120, ЦМР-3, торцювальні верстати – Астра-1, Астра-2, прирізний верстат – СПО «Астра»Р4, «Астра»Р1, верстат багатопилковий одновальний ВД-100.

Якщо за 11місяців 2018 року перероблено лісопродукції 5360 кубометрів, то за такий же період минулого року – 7619 кубометрів. Загалом виготовлено 3641кубометр пиломатеріалів на суму 12 мільйонів 267 тисяч гривень, у тому числі на експорт – 2014 кубометрів на суму 5 мільонів 88 тисяч гривень. Обсяг реалізації продукції переробки становить понад 12,5 мільйона гривень.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

3 1 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*