Головною причиною лісових пожеж є порушення вимог пожежної безпеки в лісових масивах у період високої надзвичайної пожежної небезпеки та випалювання рослинності на сільгоспугіддях.
Незвично тепла й суха весна, спекотне літо, бездощова осінь спонукає лісівників бути готовими в будь-яку мить до боротьби з вогнем у лісових масивах. Усі підприємства заздалегідь ретельно готують техніку, дозакуповлюють інвентар, запасають достатньо пально-мастильних матеріалів. У кожному лісгоспі на початку пожежонебезпечного періоду проводяться спільні навчання з підрозділами ДСНС з гасіння умовних лісових пожеж. Проводяться рейди-патрулювання у лісових масивах, під час яких роз’яснюють відпочивальникам та збирачам грибів і ягід правила поведінки на природі. Ведеться цілодобове відеоспостереження за лісами.
ПІДСУМКИ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ 2022 РОКУ
Саме завдяки готовності й оперативності лісівників у 2022 році не було допущено жодної великої пожежі, вогонь вдавалося локалізувати на невеличких ділянках і швидко його загасити.
В минулому році у лісах державних підприємств, що належать до сфери управління Хмельницького ОУЛМГ, ліквідовано 13 пожеж на площі 4,66 га, що майже ровнозначно за кількістю як в минулому році та в 8 разів від площі загорянь за 2021 рік. Не допущено їх переростання до рівня надзвичайної ситуації. Складено 2 адміністративні протоколи на порушників пожежної безпеки на загальну суму 3060 гривень.
Відомча пожежна охорона приймала участь у ліквідації 28 випадків пожеж у природних екосистемах (поля, луки, торфовища, сільгоспугіддя) на загальній площі 118,06 тис. гектарів.
З метою попередження лісових пожеж Підприємствами влаштовано 679 кілометрів мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 3569 кілометрів.
Як свідчить статистика, загоряння переважно були в місцях збору ягід, грибів та несанкціонованого відпочинку, тобто поза межами рекреаційних пунктів. Чіткість і оперативність лісівників не дозволили допустити великої біди.
