Павло Золотий: «Завдання лісівників – забезпечити високу продуктивність лісів!»

Як зимує ліс? Про це у студії проєкту «Сьогодні. Головне» на телеканалі «Суспільне Поділля» розповів перший заступник начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Павло Золотий.

Головні теми ефіру:

  • Чим займаються лісівники взимку?

«Взимку в лісі теж кипить робота: це заготівля і переробка лісового насіння, догляди за молодими насадженнями, прохідні і санітарні рубки, проріджування насаджень старшого віку, лісівники формують бажаний склад деревостану. Також значну увагу приділяють охороні лісових масивів від лісопорушників і браконьєрів», – зазначив Павло Степанович.

  • У січні на території Проскурівського лісгоспу пройшовся бурелом. Якої шкоди він завдав та чи впоралися лісівники з його наслідками?

«Передусім зазначу, що за попередні 5 років на території підприємств Хмельницького ОУЛМГ було 2 потужні буреломи – в Ізяславському та Кам`янець-Подільському лісгоспах. Цьогоріч негода завдала збитків і в Проскурівському лісгоспі. На пошкоджених ділянках проведуть вибірково-санітарну рубку, заберуть вітровали і буреломи, на деяких прощах задіють суцільно-санітарну рубку. Уже навесні значну частину пошкоджених насаджень відновлять».

  • Чи збільшується лісистість Хмельниччини?

«У рамках програми Президента «Зелена країна» на Хмельниччині висаджено близько 2 мільйонів дерев – це майже 400 гектарів площ. За 2021 рік лісівники провели лісовідновлення на площі тисячу гектарів. 80 гектарів – це нові ліси на землях, де вони раніше не росли. Уже цьогоріч навесні на 60-ти гектарах ми плануємо провести лісорозведення і на 400 гектарах – лісовідновлення».

«Ліс – це функціональна жива система, і без догляду він може втратити свою якість. Тому наше завдання – забезпечити високу продуктивність лісів!»

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

h

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*