Перебудовувати роботу треба відповідно до вимог часу

У Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася виробнича нарада з участю директорів підвідомчих підприємств.

Начальник управління Петро Пешко детально розповів про хід наради щодо подальшого розвитку лісової галузі в Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. На такому високому рівні керівників територіальних органів Державного агентства лісових ресурсів зібрали вперше. Це свідчить про велику увагу уряду до галузі.

Прем’єр-міністр, говорячи про розкрадання українського лісу, висловив переконання, що сірому ринку деревини буде покладено край. Він доручив новому голові Держлісагентства Андрію Заблоцькому провести масштабний аудит підприємств, за результатами якого прийняти відповідні кадрові рішення. Це стосується Харківського, Житомирського, Чернігівського, Закарпатського, Івано-Франківського, Рівненського, Львівського й Волинського обласних управлінь лісового та мисливського господарства. Очільник уряду закликав відсторонити начальника Закарпатського ОУЛМГ у відповідь на численні випадки незаконної вирубки лісів у регіоні.

Голова Держлісагентства Андрій Заблоцький розповів на нараді про основні концептуальні зміни в лісовій галузі. Відповідно до нових цілей уряду необхідно збільшити лісистість держави до 20 відсотків. Щодо незаконних рубок керівник відомства зазначив, що частина ринку перебуває в тіні. Саме електронний облік деревини має на меті виправити цю ситуацію. Він вже запроваджений в усіх державних лісогосподарських підприємствах. Тепер діятиме й у інших користувачів. Отож завдяки централізованому обліку деревини буде зрозуміле її походження.

Андрій Заблоцький наголосив на необхідності термінового прийняття закону про ринок деревини. Він також звернув увагу на питання державного фінансування лісової галузі й необхідність інституційних реформ у галузі, на повернення довіри людей до лісівників. Планується створити Єдиний лісовий портал, на якому, зокрема, буде розміщуватися онлайн-карта рубок. Також планується перевести видачу всіх дозвільних документів в електронний формат, щоб в Україні повноцінно запрацював «Ліс у смартфоні».

-Як бачимо – перед галуззю поставлено відповідальні завдання, – зазначив на нараді в обласному управлінні Петро Пешко. – Вимоги до лісівників значно зросли й ми повинні швидко перебудовувати свою роботу, поставленні завдання виконувати з подвоєною енергією. Пасивним кадрам – не місце серед нас.

На нараді йшла предметна розмова щодо поліпшення діяльності підприємств. Так, заступник начальника управління Юрій Безноско детально проаналізував заготівлю деревини й реалізацію продукції, вказавши на упущення й втрачену вигоду. Він також говорив про технічне переоснащення підприємств. Закликав керівників лісгоспів допомогти лісокористувачам комунальної власності ввести електронний облік деревини.

Перший заступник начальника управління Павло Золотий говорив про необхідність проведення лісовпорядкування. Начальник відділу бухгалтерського обліку та економічного аналізу-головний бухгалтер Людмила Роля зосередила увагу на кредиторській і дебіторській заборгованості підприємств. Заступник начальника управління Володимир Колесник зупинився на будівництві лісових доріг. Голова галузевого обкому профспілки Віталій Лісовий говорив про підготовку до конференцій з укладання колективних договорів.

   Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0017 IMG_0019 IMG_0010 IMG_0008

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*