Першу в Україні лінію автоматичного висіву насіння деревних порід відкрито на Хмельниччині в Славутському лісгоспі

Головною подією візиту заступника голови Держлісагентства Володимира Бондаря на Хмельниччину стало відкриття першої в Україні лінії автоматичного висіву насіння деревних порід для вирощування сіянців із закритою кореневою системою у ДП «Славутське лісове господарство».

Виступаючи перед лісівниками з цієї нагоди, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко зазначив, що підвідомчі підприємства активно переходять на сучасні європейські методи вирощування лісу, освоюють новітні технології. Відкриття лінії автоматичного висіву ще одне цьому підтвердження. Петро Степанович подякував керівництву Держлісагентства та  Хмельницької області, народним депутатам за підтримку і запевнив, що очолювана ним команда повсякчас дбатиме про розвиток лісового господарства.

Заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар відзначив лісівників Хмельниччини за новаторський підхід  та досягнені успіхи, за підтримку  лісогосподарських підприємств півдня й сходу України. Він також розповів про внесок лісівників держави до бюджету, зупинився на проблемах, які перешкоджають розвитку лісового господарства.

Голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий відзначив ефективну роботу лісівників краю, подякував за наповнення місцевого бюджету, закликав наростити власну переробку деревини і запевнив, що керівництво області завжди підтримуватиме лісівників у добрих починаннях.

Народний депутат Роман Мацола теж запевнив лісівників у підтримці й побажав їм нових успіхів.

Директор Славутського лісгоспу Віктор Сапожнік підкреслив, що нова лінія – це інвестиція в майбутнє, її введення дасть можливість створювати нові насадження з високою якістю,  посадковий матеріал матиме поліпшені властивості.

І ось настає урочиста мить: поважні гості перерізають стрічку й дають добро на запуск лінії. Віктор Сапожнік і Петро Пешко розповідають про роботу обладнання і його можливості. Потім господарі показали павільйон для притінення та автоматичного зрошення сіянців площею 1700 квадратних метрів, холодильні камери для зберігання насіння, посадкового матеріалу, де підтримуються оптимальна вологість і температура. Нова лінія розрахована на щорічне  вирощування 500 тисяч сіянців із закритою кореневою системою. Згодом її планують розширити та поставити вирощування на конвеєр, забезпечивши таким чином всю область садивним матеріалом із закритою кореневою системою.

Впровадження інтенсивних методів вирощування садивного матеріалу із застосуванням різних видів добрив і препаратів дає можливість (в стислі строки, протягом року) отримати крупномірний садивний матеріал, який при висаджуванні не втрачає енергії та інтенсивності росту, оскільки зберігається цілісність кореневої системи і оптимальний баланс між корінням та наземною частиною.

Висока приживлюваність та збереженість (90-95%)  лісових культур, створених з використаннямсадивного матеріалу із  закритою кореневою системою, дасть змогу:

– розширити терміни  садіння, проводити садіння навіть у липні  садивним  матеріалом, вирощеним у поточному році;

– скоротити терміни вирощування лісових культур до переведення їх у вкриті лісовою рослинністю земліта підвищити їхню якість.

Кращий ріст лісових культур та швидке їх зімкнення сприятиме більш швидкому та інтенсивномувідновленню  лісового середовища на зрубах.

Після ознайомлення з підприємством відбулася прес-конференція Володимира Бондаря, на якій він відповів на запитання журналістів.

Завершився захід виробничою нарадою з керівниками лісогосподарських підприємств Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, керівниками структурних підрозділів ДП «Славутське лісове господарство».

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_4042 IMG_4386 IMG_4341 IMG_4330 DSC_0103DSC_0102 IMG_4296 IMG_4190 IMG_4277 IMG_4013 IMG_4068 IMG_3837IMG_3927 IMG_4007 IMG_4406viber image 2019-02-18 , 08.18.41viber image 2019-02-18 , 08.19.53

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*