Петро Пешко : «Частина успіху лісівників Хмельниччини – це наслідування світовим методам ведення лісового господарства»

Оперативність, безпека та результат – важливі критерії у роботі лісівників Хмельниччини. Дотримуватися цих стандартів допомагає наслідування світовим методам ведення лісового господарства.

Начальник Хмельницького ОУЛМГ у своєму блозі в Фейсбук ознайомив із особливостями роботи потужного лісового комбайна – харвестера. Також навів переваги цього механізму.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100084043578376

  • Харвестер в рази підвищує продуктивність праці. Він виконує весь комплекс лісозаготівельних робіт – від звалювання, обрізки сучків, розкряжування (поперечне розрізання стовбура дерева на частини) – і аж до пакетування деревини. В результаті – на лісовій ділянці залишається менше відходів від заготівлі лісу, ніж традиційними способами.
  • Техніка на 50% здешевлює трелювання – тобто переміщення дерев від місця звалювання до складу чи відвантажувального пункту.
  • Ще один плюс  – автоматичність. Машина обладнана бортовим комп’ютером, що дозволяє вести точний облік заготовленої деревини, без врахування людського фактора. А також отримувати інформацію про наявність сортиментів за діаметрами. А потім, відповідно, маркувати деревину.
  • Харвестер – це безпека працівників та полегшення праці. Машина не вимагає залучення звалювальників лісу, професія яких вважається однією з найнебезпечніших і найважчих. Один харвестер замінює близько п’яти бригад звалювальників. Скло кабіни броньоване і додатково захищає операторів.
  • Харвестер за зміну заготовляє 100 метрів кубічних деревини. Тобто за день можна заготовити 200 кубометрів.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*