Понад 120 тисяч кубів дров паливних вже продали на Хмельниччині

Місяць залишається до старту опалювального сезону. Календарного. Але і самі українці, і чиновники сподіваються, що погода ще нас порадує, і роботу котелень хоч трохи вдасться відтермінувати, а запаси зекономити.

Що ж до самих запасів. Цьогоріч газу будуть альтернативою дрова. На Хмельниччині вже продали понад 120 тисяч кубів дров’яної деревини непромислового використання. Це і для населення, і для підприємств критичної інфраструктури. Журналісти телеканалу Інтер побували в Ярмолинецькому лісгоспі. І далі розкажуть про ціни та про черги.

Василь Семенович щороку купує дрова у Ярмолинецькому лісництві. До зими готується заздалегідь. Підготував всі документи на придбання 15 кубометрів деревини. Це максимум в одні руки. Поки забирає частину.

Василь Кирик, місцевий житель:

“Поки купив п’ять кубів дров. Порода – граб, ясень вперемішку… Заплатив 4050 грн. Вистачить”.

На цьому підприємстві можна придбати дрова, дошки й паливну тріску. Один куб дров на Хмельниччині коштує від 500 до 1240 гривень. Для родин військовослужбовців, які виборюють Перемогу на фронті й загиблих воїнів – безкоштовно.

Микола Магаляс, лісничий Зіньковецкого лісництва:

“Ці дрова адресуються нашому загиблому воїну – Тембачу Юрію Васильовичу, мати просила і ми допомагаєм. Мусимо нарубати, завезти безкоштовно. Віддати честь, бо він віддав за нас життя на передовій”.

У цьому лісгоспі щомісяця виготовляють понад три тисячі кубів дров. А ще – організували безвідходне виробництво. Адже нині величезний попит і на дерев’яну тріску.

Микола Магаляс, лісничий Зіньковецкого лісництва:

“Тріска паливна використовується для опалення різних видів котелень. Тобто всі теплокомуненерго Хмельниччини, Кам’янець-Подільського, Тернопільщини, Вінничини. В нас закуповлюють всі яблуневі заводи, бо їм зараз не рентабельно використовувати газову продукцію і вони перейшли на тріску паливну”.

І хоч дерево нині не дешеве, щодня у лісгоспі – черги з охочих придбати продукцію.

Іван Кирилюк, директор Ярмолинецького лісгоспу:

“Черги є, але вони не великі. Ми знаємо, що робити й дипломатично розрулюємо ці моменти. Люди будуть забезпечені дровами на зиму. Наше завдання – спокійно пройти з людьми опалювальний сезон.

Вісім лісогосподарських підприємств Хмельниччини від початку року вже реалізували понад 120 тисяч кубометрів дров. До кінця року готові поставити ще 60 тисяч. Цього достатньо, щоб забезпечити потреби жителів області. І допомогти сусідам.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*