Протягом останніх років соснові ліси нашої області потерпають від шкідників. Національний природний парк «Мале Полісся» це лихо теж не оминуло. Цього року вирішено спробувати біологічний метод боротьби: зробити територію парку якомога привабливішою для пернатих. А цього можна досягти доволі простим способом – розвішуванням шпаківень, синичників та сов»ятників.
Існують факти, котрі свідчать, що розвішування “будинків” для птахів – це один з ефективних біологічних заходів боротьби зі шкідниками лісу, тому що один шпак за весняний період може знешкодити близько 8 тисяч різних шкідників лісу. А про синичок й годі говорити – ці трудівниці протягом року збирають близько 5 кілограмів шкідників, тобто – сотні тисяч.
З метою актуалізації уваги учнівської молоді до сучасних проблем приваблювання й охорони, поширення й збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів, їх ролі у житті лісу та навколишнього середовища працівники НПП «Мале Полісся» завітали до Славутського навчально-виховного комплексу “Спеціалізована школа І-ІІІ ст., ліцей “Успіх”.
Учні з радістю зустріли природоохоронців й вразили їх підготовленим заздалегідь заходом, котрий присвятили весні, первоцвітам й зустрічі птахів.
Перший заступник директора-головний лісничий О.А. Більовський та старший науковий співробітник О.В. Мнюх донесли дітям інформацію про Парк і його роль в регіоні, а також про видове різноманіття перелітних птахів, що гніздяться на території НПП «Мале Полісся». Фахівець з екологічної освіти Ю.О. Лукащук розповів про вимоги до виготовлення шпаківень та їх розвішування.
Потім провели майстер-клас з виготовлення шпаківень. Дітлахи отримали можливість власноруч змайструвати будиночки для птахів. Виготовлені шпаківні, синичники та сов»ятники розвішали неподалік від навчального закладу, на узліссі.
Прес-служба НПП «Мале Полісся».