Проаналізували діяльність, накреслили плани

Сьогодні, 11 листопада відбулася колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства. Перед початком її роботи голова обкому галузевої профспілки Віталій Лісовий вручив начальнику Хмельницького ОУЛМГ Петру Пешку Почесну грамоту ЦК Профспілки працівників лісового господарства України за тривалу  сумлінну роботу в галузі, вагомий особистий внесок у розвиток лісового господарства Хмельниччини, активну участь у вирішенні питань соціально-економічного захисту працюючих та співпрацю з Профспілкою працівників лісового господарства України.

З доповіддю про підсумки господарсько-фінансової діяльності підвідомчих підприємств Хмельницького ОУЛМГ за 9 місяців виступив заступник начальника управління Олександр Семенець. Відзначалося, що всі лісгоспи спрацювали з прибутком . Дохід від реалізації продукції склав  майже 766,8 мільйона гривень. Загальна сума податків і зборів становить понад 319,6 мільйона гривень, з них до держбюджету сплачено 159 мільйонів 450 тисяч гривень,  до місцевого – 88 мільйонів 826 тисяч гривень, Єдиного соціального внеску – 71 мільйон 335 тисяч гривень. Середня зарплата штатного працівника становить по управлінню 25 тисяч 361 гривню. Це один з найвищий показник у лісовій галузі держави.

 Доповідач детально проаналізував роботу в розрізі кожного підприємства, акцентувавши увагу на  резервах зростання. В обговоренні взяли участь директори: Славутського лісгоспу Віктор Сапожнік,  Хмельницького ЛМГ Ігор Бурковський, Ярмолинецького лісгоспу Іван Кирилюк.

Про стан кадрової роботи на лісогосподарських підприємствах проінформувала головний спеціаліст управління Людмила Красова. Виступаюча зокрема зазначила, що з року в рік зростає фаховість освіти керівників та спеціалістів. Нині вона складає по управлінню 84 відсотки, а в державній лісовій охороні фахову освіту мають 97 відсотків працівників. Оскільки  у вищих навчальних закладах без відриву від виробництва навчається 30 чоловік, то процент фахової освіти ще більше зросте. І це радує, як і те, що на підприємствах переважають працівники віком 35-55 років, а молодь складає чверть. Тобто, підприємства мають хорошу перспективу для стабільної  й ефективної роботи.

Спеціаліст по зв’язках з громадськістю Віктор Самсонов розповів про роботу обласного управління й лісогосподарських підприємств з громадськістю краю. В її основу покладено просвітницьку діяльність та налагодження діалогу між лісівниками і суспільством, бо це сприяє утвердженню довіри людей до лісівників та лісової галузі. Оскільки засоби масової інформації справляють найбільший вплив на людей, обласне управління та підвідомчі підприємства зосередили увагу на взаємодії з ними. В центральній обласній газеті «Подільські вісті», в районних та міських газетах виходять тематичні сторінки й добірки про лісову галузь. Телерадіокомпанії області, місцеве радіомовлення теж постійно висвітлюють життя лісівників. У публікаціях і телерадіопередачах показується новаторський курс лісівників області у вирощуванні лісу. А зараз акцент робиться на залученні  громадськості до акції «Створюємо ліси разом» у рамках програми Президента «Зелена країна». Цьому добре слугує цикл передач на телеканалі ТВ 7+.

Поліпшенню комунікації лісівників і суспільства сприяють сайти управління й підприємств, власні сторінки в мережі Фейсбук, соціальні мережі області.

Обласне управління та лісогосподарські підприємства чітко налагодили роботу із залучення населення, особливо учнівської та студентської молоді до участі в різних акціях: «Посади своє дерево», «Майбутнє лісу в твоїх руках», «За чисте довкілля», «Підгодуй звірів і птахів взимку»  і нинішньої акції «Створюємо ліси разом».

Постійно здійснюється спільна діяльність лісівників і шкільних лісництв. Крім шкільних лісництв створюємо разом з освітянами еколого-просвітницькі центри на базі шкіл та лісогосподарських підприємств. У Славутському лісгоспі нещодавно відкрили лісову школу, що одразу стала популярною серед учнів регіону.

Ведучи постійний пошук шляхів поліпшення комунікації з населенням, переконалися, що це надзвичайно потрібна справа.

Про стан охорони лісу та мисливських угідь проінформував перший заступник начальника управління-головний лісничий Павло Золотий.  Він звернув увагу на необхідність збереження лісів від шкідників і хвороб, наведення належного санітарного стану в лісових масивах. А також зосередив увагу на охороні мисливських угідь від браконьєрства. Хоча цьогоріч виявлено значно більше випадків порушень правил полювання, ніж за аналогічний період минулого року, ця робота здійснюється недостатньо.  Обласне управління вимагає від користувачів мисливських угідь та державної лісової охорони забезпечити постійний контроль за дотриманням мисливцями правил полювання та охорону мисливських угідь від браконьєрів. Рейдові перевірки в угіддях повинні здійснюватися регулярно та ефективно як у денний, так і в нічний час.

Павло Золотий також доповів про хід виконання Указу Президента України від 7 червня 2021 року «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». Зокрема зазначалося, що за дев’ять місяців  при річному плані 413 гектарів у лісовому фонді створено 495 гектарів лісових культур. Доповнення лісових культур у лісовому фонді здійснено на площі майже 800 гектарів. Роботи з відновлення й лісорозведення тривають. Цьому  добре сприяють заходи в рамках акції «Створюємо ліси разом».

Заступник начальника управління Юрій Безноско зупинився на питаннях виконання сортиментної структури  рубок  головного користування на 2021 рік, відпуску лісопродукції споживачам та особливо наголосив на необхідності безумовного забезпечення населення дровами паливними. Юрій Безноско та головний спеціаліст  з охорони праці Анатолій Дунець акцентували увагу на  охороні праці і навчанні кадрів, які займаються нею.

Директор Славутського лісгоспу Віктор Сапожнік після поїздки в Польщу і вивчення тамтешнього досвіду поділився думками щодо модернізації лісогосподарського виробництва.

Потім відбулося нагородження Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України з врученням пам’ятного знака  працівника Славутського лісгоспу О.В. Веремія.

Підсумки колегії підбив начальник обласного управління Петро Пешко.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*