Підприємства Хмельницького ОУЛМГ готуються до пожежонебезпечного періоду

Підготовка лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду на стадії   завершення. В управлінні проаналізовано цей напрямок роботи за минулий рік, визначено завдання і способи їх реалізації в поточному сезоні.

Відомо, що основними причинами виникнення пожеж у лісі були і залишаються порушення вимог пожежної безпеки населенням, відсутність належного контролю та організації охорони лісів від пожеж на місцях, особливо в лісах інших користувачів, складні погодні умови в сухий, спекотний та вітровий періоди. Аби попередити виникнення пожеж, торік здійснювалися профілактичні та упереджувальні заходи. Зокрема, в лісових масивах влаштовано 704 км мінералізованих смуг, проведено догляди за раніш створеними смугами на відрізках загальною довжиною майже 2,7 тисячі кілометрів.

Встановлювалися аншлаги, бігборди на протипожежну тематику. В період надзвичайної спеки й сильних вітрів лісівники перекривали позапланово більше п’ятисот лісових доріг. З населенням проводили бесіди, в ЗМІ публікувалися виступи на протипожежну тематику. Силами лісової охорони та з представниками правоохоронних органів здійснено 880 рейдів з виявлення порушників правил пожежної безпеки. Частину з них притягнуто до адміністративної відповідальності.

У 2019 році на охорону підвідомчих лісів від пожеж, поповнення та оновлення засобів пожежогасіння, на протипожежну профілактику витрачено близько 5 млн. грн.

Пожежна інфраструктура, зокрема 4 лісопожежні станції, 10 пожежних автомобілів, 14 пожежно-спостережних веж, весь реманент для пожежогасіння утримуються в належному стані. І все ж торік на землях держлісфонду підприємств ХОУЛМГ сталося 14 низових лісових пожеж на загальній площі майже 2 га. Завдяки оперативному виявленню і вчасному вжиттю заходів їх було локалізовано та припинено.

У цьому році планується з урахуванням попереднього досвіду ще більш посилити увагу до збереження лісів від пожеж. Наказом по управлінню від 25 лютого 2020 року передбачено низку заходів, визначено відповідальність кожної структури, конкретних осіб за стан роботи з недопущення пожеж та їх ліквідації в ході виникнення. Зараз у всіх підприємствах завершується підготовка до пожежонебезпечного періоду.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

 foto-51-16

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*