Розквітло тюльпанове дерево

На території дендропарку ДП «Ізяславський лісгосп» розквітло тюльпанове дерево, яке є окрасою не тільки підприємства, але й міста.
Ця рослина вважається національним символом американських штатів, таких як Індіана, Кентуккі і Теннессі.

У США тюльпанове дерево відоме, як “жовта тополя”. Цю назву отримало через свою висоту: 35-50 метрів. і в Україні також є народні назви цього дерева: “тюльпан” або “ліран”. І перша і друга назви даються цій рослині завдяки її зовнішнього вигляду. Оригінальна форма листя схожа на ліру, тому його називають – ліран. А тюльпановим охрестили  через те, що квітки зеленувато-оранжевого кольору нагадують тюльпани.

Під час цвітіннядерево повністю покрите квітами. Цвіте в травні на початку червня. Квітки великі, до 6 см в діаметрі, зеленувато-жовто-оранжевого кольорів. Як і магнолія, вони розташовані на кінчиках пагонів. Розмножується насінням, а також молодими відводками. При пересаджуванні в дорослому віці приживається дуже рідко. Досить швидкоростуче дерево, але інтенсивний ріст спостерігається тільки з 10-річного віку, в перші роки росте повільно. Утворює добре розвинену кореневу систему з міцним стрижневим коренем, тому є вітровитривалим і довговічним, живе до 400–500 років. Морозостійке, прекрасно переносить навіть суворі зими, з віком здатність витримувати люті зими зростає; дуже вимогливе до світла, особливо у молодому віці. Не менш вимогливим є й до ґрунтових умов – потребує родючих, добре дренованих грунтів, добре росте на вологих багатих на гумус ґрунтах. Квітки тюльпанового дерева дають велику кількість нектару.
ДП «Ізяславський лісгосп» запрошує усіх бажаючих відвідати територію дендропарку та побачити красу на власні очі.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

 2 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*