Рубки догляду в зимовий період

   Догляд за лісом необхідний протягом багатьох років — від посадки до переходу в стиглий деревостан. У зимовий період робота зосереджена на рубках догляду, мета яких — покращити якість насаджень та створити умови для цінних порід дерев, підвищити їхні захисні, природоохоронні функції.
У молодому віці з насаджень видаляються небажані другорядні породи. Ці рубки називаються освітленням і проводяться в молодняках тоді, коли відбувається заглушення основної породи. Далі формуються склад та рівномірне розміщення дерев головної породи на площі, регулюється кількісне співвідношення окремих порід.
Саме взимку здійснюється значна частина таких рубок. Адже в цей час завдяки морозам забезпечується доступ до усіх ділянок. Та й не проводяться інші роботи, зокрема, посадки, догляди за культурами, а ще — зменшилася пожежонебезпечна напруга.
Так детально зупинився на технології, щоб читачі знали, як господарюють у лісі, й безпідставно не звинувачували вартових зелених шат у надмірному рубанні. Упродовж усього періоду догляду за насадженнями, формування їх складу і створення необхідних умов для росту постійно проводяться рубки.
А насамкінець додам: торік рубки догляду в молодняках підприємства управління провели на площі 1987 гектарів. І якісний стан насаджень поліпшили, і деревину одержали.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*