Секрети догляду за самшитом розповіли працівники Хмельницького ЛМГ

Лісівники Хмельницького лісомисливського господарства поділилися корисними порадами з формування декоративних кущів. Зокрема, самшиту.

Самшит – популярна вічнозелена рослина. Її особливість – мініатюрні витончені листя. Самшит дає дуже багато творчих можливостей для організації простору: від класичної кулі до більш складних варіантів.

Рослину зазвичай підрізають 1 або 2 рази за сезон. Найбільш вдалими місяцями є травень і вересень.

Обрізка самшиту восени проводиться для того, щоб його крона встигла зміцніти до зими.

Для обрізки рослини застосовують різні інструменти: ножиці для трави, садовий секатор, кущоріз.

✅ Конкретні техніки обрізки мають свої особливості. Проте існують і загальні правила роботи з рослиною:

? Під час обрізки інструмент завжди рухається у напрямку зверху вниз: спочатку видаляють верхні пагони, що виходять за певну межу, потім – нижні.

? Молоді кущі стрижуть частіше, ніж старі: 3-4 рази за сезон замість 1-2. Це стимулює зростання нових пагонів, завдяки чому рослині можна буде надати практично будь-яку форму.

? Необхідно стежити не тільки за пагонами, що виходять назовні, а й за гілками, що йдуть всередину крони. Їх потрібно видаляти, оскільки такі паростки роблять кущ не зовсім естетичним.

? Уражені захворюванням пагони (з пожовклим листям, омертвілі) видаляють повністю.

? У сонячну погоду обрізку самшиту краще не робити: оптимальний час – похмурий вечір. Але молоді кущі з не дуже густою кроною можна стригти навіть в спеку.

? Всі інструменти (ножиці для стрижки самшиту, секатор) повинні бути добре підготовлені, тому попередньо їх потрібно ретельно нагострити.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*