Сергій КУТАСЄВІЧ : ” Пріоритет — європейський досвід”

Завершився 2020 рік. Чим він був примітним для трудівників Ізяславського лісгоспу? Як вони працюють в умовах економічної кризи, викликаної пандемією коронавірусу COVID-19?
З цими запитанням ми звернулися до директора підприємства Сергія КУТАСЄВІЧА.
— Нашим пріоритетом у діяльності є перехід на європейські методи вирощування лісу, — почав розмову Сергій Анатолійович. — Зміни клімату, посуха й засилля шкідників, які передусім вражають хвойні породи, — сосну, ялину — спонукають до створення змішаних сосново-дубових лісових культур або за участю модрини європейської. У 2020 році ми посадили понад 180 гектарів лісу, ще на 86 гектарах провели доповнення культур, а догляди — на площі 1217 гектарів у одноразовому перерахунку.
Багато уваги приділяємо вирощуванню саджанців лісових культур з відкритою та закритою кореневою системою, сприяємо природному поновленню. Плануємо вже найближчим часом вирощувати посадковий матеріал основних лісоутворюючих порід із закритою кореневою системою в кількості 500 тисяч штук на рік. Для цього створюємо поле дорощування із автоматизованим крапельним зрошенням.
— Чи забезпечуєте себе лісовим насінням самі?
— Маємо непогану насіннєву базу. Передусім — це генетичний резерват дуба черещатого, потужний розсадник, плюсові, тобто високопродуктивні дерева.
У 2017 році змонтували сучасну шишкосушарку потужністю переробки 70-80 кілограмів шишки сосни звичайної за добу. Вона забезпечує потреби підприємства в насінні сосни звичайної для подальшого вирощування посадкового матеріалу та проведення робіт зі сприяння природному поновленню лісу шляхом висіву насіння в борозну.
На території лісгоспу функціонує теплиця площею тисячу квадратних метрів, у якій вирощують та черенкують декоративний посадковий матеріал. Наступної весни плануємо її реконструювати та переобладнати для пророщування сіянців із закритою кореневою системою з наступним дорощуванням на спеціалізованому полі базового декоративного розсадника.
— Європейський досвід базується на використанні техніки на посадці лісу й доглядах за ним.
— Нам ще далеко до повсюдної механізації. Але на доглядах за лісовими культурами та на рубках у молодняках твердолистяних порід звели ручну працю до мінімуму завдяки мульчеру «Канзас 1700». Незабаром придбаємо ще один такий агрегат.
— Ізяславський лісгосп має найпотужнішу в області деревообробну базу. Яку продукцію випускаєте і які ринки збуту маєте?
— Наш цех випускає обрізні та необрізні пиломатеріали й поставляє їх на внутрішній ринок, а також у Китай, Молдову, Румунію. За одинадцять місяців 2020 року випущено 5267 кубометрів продукції. Реалізовано її більш ніж на 13,2 мільйона гривень.
З ініціативи начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Петра Степановича Пешка відновлено роботу дільниці з переробки деревини Плужненського лісництва в селі Стороничі. Це дало змогу значно скоротити відстань вивезення деревини і зменшити собівартість продукції.
— Ізяславський лісгосп справно наповнює бюджет.
— Справді так. До бюджетів усіх рівнів та єдиного соціального внеску за одинадцять місяців 2020 року сплатили 40 мільйонів 544 тисячі гривень.
Крім того, підприємство багато допомагає в озелененні міста Ізяслава, надає місцевим громадам іншу допомогу. І земляки щиро вдячні нам за це. Вдячні й за гарні зони відпочинку в Михельському й Плужненському лісництвах, якими користуються місцеве населення й подорожуючі. Ми запланували відкрити ще один сучасний рекреаційний пункт у Михельському лісництві.
Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_8534

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*