Треба боротися із сказом повсякчас

Відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Старокостянтинівській райдержадміністрації. В її роботі взяв участь працівник державної лісової охорони лісгоспу, провідний мисливствознавець району О.М. Мовчан

Розглянуто організаційно-господарські та спеціальні заходи з боротьби зі сказом тварин та людей у с. Великі Мацевичі та населених пунктах загрозливої зони.

Начальник Старокостянтинівського міськрайонного управління головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Леонід Слободянюк зазначив, що у .Великих Мацевичах мав місце випадок зараження на сказ телиці, яка вільно випасалася. Згідно з дослідженням відібраних патматеріалів у тварини підтверджено захворювання на сказ. Наразі особи, які контактували з нею, отримують щеплення.

Під час засідання комісії розроблено та затверджено план організаційно-господарських та спеціальних заходів з боротьби зі сказом тварин та людей у с.Великі Мацевичі та населених пунктах загрозливої зони. Необхідно провести обстеження населеного пункту з метою виявлення осіб і тварин, які контактували із хворою на сказ телицею; щепити усіх сприятливих до сказу тварин у с.Великі Мацевичі та населених пунктах загрозливої зони за протиепізоотичні кошти; заборонити реалізацію молока з домогосподарства, де зафіксовано випадок сказу. Зобов’язано організувати знищення лисиць, здичавілих собак та котів на полях і в урочищах навколо населених пунктів загрозливої зони; привести щільність популяції лисиці в мисливських угіддях до норми; провести дератизацію в підсобних господарствах у неблагополучному пункті та ін.

ДП «Старокостянтинівське лісове господарство» нагадує, що цього року полювання на лисицю відкрито разом із полюванням на пернатих і продовжено до кінця сезону полювання на хутрових звірів. У зв’язку з цим необхідно вжити усіх необхідних заходів для забезпечення належної протиепізоотичної ситуації в мисливських угіддях нашого підприємства.

Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп”.

IMG_7772 IMG_7777 IMG_7770

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*