Увага прикута до перспективних територій

Державна екологічна політика спрямована на досягнення низки стратегічних завдань і цілей, зокрема – збільшення площі земель екомережі. Воно має насамперед відбуватися в результаті розширення існуючих та створення нових територій і об’єктів природно-заповідного фонду.

Оптимізація площі Національного природного парку «Мале Полісся» передбачає розширення його території за рахунок включення прилеглих ділянок, цінних за показниками ландшафтного і біотичного різноманіття, зокрема існуючих та перспективних територій і об’єктів ПЗФ, а також виявлення нових цінних ділянок та їх дослідження.

Так, днями працівники Парку на чолі з директором А. Сасюком та головним лісничим О. Більовським провели обстеження прилеглих до НПП перспективних ділянок державного підприємства «Славутське лісове господарство», за рахунок яких у майбутньому може бути проведено розширення території Парку.

На зазначених ділянках лісова рослинність представлена в основному сосновими лісами, угрупування яких розміщуються в залежності від рельєфу. Сухіші підвищені горби займають соснові ліси лишайникові; плескаті вирівняні ділянки та некруті схили – соснові ліси зеленомохові; невеликі зниження у рельєфі зайняті сосновими лісами чорницево-зеленомохові. Найбільші площі займають соснові ліси зеленомохові, де було відмічено декілька великих густих куртин червонокнижного плауна колючого Lycopodium annotinum L.

Крім того, на обстеженій території було зафіксовано місцезростання рідкісних, занесених до Червоної книги України, рослин: любки дволистої Platanthera bifolia (L.) Rich., лілії лісової Lilium martagon L. та гніздівки звичайної Neottia nidus-avis (L.) Rich. Відмічено декілька локалітетів регіонально рідкісного у Хмельницькій області первоцвіту весняного Primula veris L., Також варто зазначити, що обстежені ділянки мають важливе значення, оскільки є біотопом поширення виду Tetrastes bonasia L. (орябок), занесеного до Червоної книги України (статус вразливий) та до Бернської (Додаток ІІІ) конвенції.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_0378 DSC_0389 DSC_0391 DSC_0395 DSC_0358 DSC_0360 DSC_0373

transparent (2) transparent (3) transparent (4) transparent (6) transparent (7) transparent (8) transparent (9) transparent (10) transparent (14) transparent (5) transparent (13) transparent (11) transparent (12) transparent transparent (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*