Узгоджувальна нарада стосовно реорганізації держлісгоспів

 У Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася узгоджувальна нарада стосовно запланованої  реорганізації державних лісогосподарських підприємств, що належать  до сфери управління Держлісагентства. В її роботі взяли участь начальник управління Петро Пешко та його заступники, голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства Віталій Лісовий, директори та  голови профспілкових організацій державних лісогосподарських підприємств краю.

    Виступаючі, в цілому підтримуючи реформування, висловилися за зважений підхід до скорочення лісгоспів та наголосили на необхідності збереження колективів лісництв. Як зазначив Петро Пешко, із спеціалістами управління, директорами підприємств, головою обкому галузевої профспілки ці питанння детально обговорено раніш. Є конкретні напрацювання для проведення укрупнення держлісгоспів, в основу яких покладено збереження колективів.

   Учасники наради також обговорили питання надходження коштів від лісових господарств у бюджети територіальних громад після реформування. Це найбільше  турбує місцеві територіальні громади. Зазначалося, що законодавство залишається незмінним  в частині сплати податків до місцевих бюджетів. Тому побоювання, що після впровадження реформи лісової галузі та укрупнення лісогосподарських підприємств місцеві громади втратять грошові надходження від держлісгоспів, є безпідставними. Реформою передбачається, що кількість лісництв та їх місцезнаходження не зміняться. Тому рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів, податок за лісові землі, податок на доходи фізичних осіб, нарахований працівникам структурних підрозділів, як сьогодні, так і після реформування будуть сплачуватися до бюджетів тих самих об’єднаних територіальних громад, сільських та селищних рад.

Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*