#Унікальні_куточки_Хмельничини… Чим здивують Маліївці?

Продовжуємо розповідати про #Унікальні_куточки_Хмельничини

Маліївці – це місце можна сміливо назвати одним з наймальовничіших куточків Поділля. Так що ж тут можна побачити?

Палац Орловських, збудований у 1788р. У свій час резиденція польських магнатів Орловських могла зіставити конкуренцію розкішним французьким палацам.

У північному напрямку від палацу є водонапірна башта висотою 25 м., яка забезпечувала мешканців палацу водою. Вежа стилізована під замкову башту.

В Маліївцях зберігся старовинний парк, усього тут нараховується 84 види деревних рослин і два штучні ставки, на одному з яких є острівець.

Та все ж найбільш визначною пам’яткою садибного комплексу є висока скеля з штучним водоспадом висотою 18м. В самій скелі є печера. За легендою, в цій печері переховувався народний месник Устим Кармалюк, але історія цього дива природи значно давніша та цікавіша – тут був ранньо-слов’янський скельний монастир.

Також тут збереглися: молочарня, кам’яний мур парку та внутрішнього саду, міст, джерело питної води з барельєфом лева та невеликим басейном, природні джерела…

А перед селом є озерце з дерев’яним рибальським будиночком на воді. До речі, його можна орендувати і заночувати в ньому.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*