У боротьбі зі сказом використовують літаки

Червона лисиця є найбільшим перенощиком сказу – смертельно небезпечної хвороби для тварин і людей.  Через те її чисельність постійно регулюється. І тут головна роль відводиться мисливцям.  Торік приміром, в області відстріляно 3190 особин цього хижака. За останні п’ять років помітна динаміка на зменшення поголів’я лисиці, хоча воно ще досить значне й набагато вище науково обґрунтованої норми.
  Через  технологічні зміни в сільському господарстві звузилась кормова база лисиць, які, переважно, поїдали гризунів. Отож вони стали більше знищувати молодняк зайців, куріпок, перепелів і фазанів ( останній вид мисливські організації щороку випускають в угіддя). А ще руді розбійниці промишляють на птицю в селах, де займають залишені оселі. Погіршує епізоотичну ситуацію й наближення лисиць  до паркових зон і приватного житлового сектору міст.
   Щоб не допустити зростання кількості випадків сказу, останнім часом на Хмельниччині ефективно використовують авіацію.  Із 6 вересня 2021 року розпочалася осіння кампанію з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу із застосуванням літаків.
   Викидають вакцину  над польовими та лісовими угіддями  поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами. Застосовуюуть спеціальні принади із антирабічною вакциною для диких м’ясоїдних, які безпечні для людей і тварин. Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку і пахне м’ясокістковим борошном. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу.
            Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області звертається до мешканців об’єднаних територіальних громад з проханням, щоб при виявленні принад не руйнували їх, не брали в руки, а залишали привабливими для тварин. Пероральна вакцинація допоможе в боротьбі зі сказом.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*