У Білогірському лісництві догляди культур ведуть ретельно

Догляд за лісовими культурами вимагає індивідуального підходу до кожної ділянки, поєднаного з фаховими знаннями та досвідом. «Це лише на перший погляд здається просто: посадив ліс та й нехай собі росте, – зауважує лісничий Білогірського лісництва ДП «Ізяславський лісгосп» Валерій Матвійчук. – Насправді ж це далеко не так. Посадити ліс – лише маленька частинка справи, а далі біля нього ходити й ходити треба. Від травня і до жовтня проводимо догляди за лісовими культурами (прополювання, обкошування).З кущорізами за літо, буває, три-чотири рази обходимо ділянки, прочищаючи їх від бур’янів та порослі. Буває, що доводиться оберігати сосни та дубки і від швидкорослих самосівів берези та осики.»
Загалом в Білогірському лісництві доглядами цього року планують охопити 104 гектари лісових культур: 59,2 – ручним методом та 44,8 – механізованим. Спосіб обиратимуть в залежності від віку насаджень та ступеню забур’яненості.

Всю необхідну для цього техніку лісівники мають: значно покращилась робота із застосуванням мульчера «Канзас» для розчищення площ від кущів, порослі дерев, порубочних відходів, для утворення протипожежних смуг. За рахунок роботи мульчера є значна економія матеріальних засобів і часу в порівнянні з ручною працею. Після роботи цього обладнання залишаються тільки тріски, які перемішуються з верхнім шаром ґрунту. Це покращує родючість, забезпечуючи високий рівень екологічної та пожежної безпеки, знижується ймовірність небезпечних випадків на виробництві.
Варто зазначити, що заходи ці є вкрай необхідними, адже так створюються сприятливі умови для росту рослин: поліпшуються фізичні властивості ґрунту, усувається негативний вплив трав’яної рослинності й порослі малоцінних порід на основну породу, завдяки чому скорочуються терміни зімкнення й переведення культур в покриту лісом площу. Перші три-п’ять років, — основні, — аби не втратити час і дати саджанцям можливість «вирватися» до сонця.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

89f125b79d2236da0ff4d1f10392fb0d-640x400

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*