У держлісгоспах Хмельниччини триває заготівля насіння хвойних порід

Ліс починається з насінини… На Хмельниччині лісівники цьогоріч заготовили 9 тонн шишок. Наразі триває процес їх переробки у шишкосушарках і добуття якісного насіння.

Якість посадматеріалу хвойних порід насамперед залежить від технології збору, зберігання та переробки лісонасіннєвої сировини.

Спочатку лісівники збирають шишки. Важливо своєчасно їх зірвати, щоб насіння не висипалося.

Дерева, що плодоносять, мають уже чималу висоту, тому шишки з такої хвойної красуні дістати нелегко. Найпростіше збирати їх із гілля дерев, заготовлених під час зимових рубок догляду чи рубок головного користування.

Інколи на самі дерева лісівники добираються за цінним насінням за допомогою драбини.

Наступний важливий момент у насіннєвій справі – якісна переробка сировини. Сьогодні шишкосушарка має сучасні автоматизовані механізми, що підтримують потрібну температуру. На Хмельниччині шишкосушарки працюють у Ізяславському, Шепетівському та Старокостянтинівському лісгоспах.

Після того, як насіння отримано із розкритої шишки, його очищають. Вихід насіння із шишки ялини і сосни становить усього 2%. Адже висівається лише насіння якісне і здорове.

Наразі підприємства Хмельницького ОУЛМГ уже запасли 25 кілограмів насіння хвойних порід. Крім того є близько 200 кг резервного насіння, заготовленого в попередні роки.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*