У зимову пору теж багато роботи

 Зимова пора – сезон заготівлі насіння шпилькових порід. У Кам’янець-Подільського лісгоспі  зараз припасають насіння модрини європейської, сосни чорної кримської, які не тільки збагачують біорізноманіття лісів, а й відрізняються посухостійкістю та підвищують продуктивність насаджень. Треба заготувати незначні обсяги, але збір шишок – дуже трудомісткий процес, який потрібно провести в стислі терміни, щоб не висипались насінини із шишок. Заготівля проводиться на об’єктах лісонасінневої бази.  Із заготовлених шишок при оптимальній температурі будуть вилученні насінини. 

    Минулоріч в умовах контрольованого середовища виростили сіянці модрини, сосни та ялини , які навесні висадять на лісокультурні ділянки. А на їхнє місце буде висіяно цьогорічне насіння для майбутнього лісу.

  Взимку також кипить  роботи в розсадниках, де формують саджанці для озеленення, архітектурних форм. Звільняються від снігової кірки однорічні посіви хвойних, ведеться постійний контроль за насінням, яке  перебуває на зберіганні та в стратифікації.

Пресслужба Кам’янець-Подільського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*