У лісах області розпочався пожежонебезпечний період

Пожежонебезпечний період – це частина року, коли в природних екосистемах найчастіше виникають пожежі. Вважається, що цей період настає з моменту сходження снігу навесні й триває до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву.

   Аби попередити стихію вогню в природних екосистемах, у тому числі в лісових масивах, сільськогосподарських угіддях, на торфовищах, населення повинно дотримуватися відповідних правил поведінки. Зокрема, протягом пожежонебезпечного періоду підприємствам, установам, організаціям та громадянам забороняється:

–          розводити багаття в лісі;

–          заїжджати на територію лісового фонду в небезпечні ділянки –  в хвойні насадження транспортним засобам і механізмам, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарських потреб;

–          відвідувати населенню хвойні насадження при підвищеному класі пожежної небезпеки;

–          палити, кидати в лісі сірники, недопалки;

–          випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та сільськогосподарського призначення, а також на земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу й сільсгоспугідь;

–          звалювати та спалювати в лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

  На Хмельниччині  ведеться контроль за виконанням розпорядження облдержадміністрації про заборону в»їзду автотранспорту в лісові масиви в пожежонебезпечний період, виявлення та затримання підозрілих осіб, які грубо порушують правила пожежної безпеки в лісах або здійснили навмисні підпали. З метою запобігання розпалювання вогнищ у лісі та створення умов для відпочинку на територіях лісового фонду обладнано спеціальні рекреаційно-оздоровчі пункти. Тут влаштовано місця для стоянки автотранспорту, для приготування їжі, спортивно-оздоровчого дозвілля.

   У зонах відпочинку є інформаційні щити, де розповідається про ліс та  правила поведінки в ньому.

   Пам’ятайте: попередити пожежу набагато легше, ніж загасити. Бережіть ліс – наше спільне багатство!

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*