У Хмельницькій громаді за паліями полюватимуть дрони. Закликаємо не палити опале листя!!!

Осінь –  гарячий сезон для паліїв. Опале листя, рештки з городів,  – а в результаті – все в диму! На жаль, трапляються випадки, коли спалювання сухостою призводить до пожеж в екосистемах, які інколи переростають в масштабні лісові пожежі!

Тож аби попередити небезпечні ситуації, на Хмельниччині порушників, які спалюватимуть суху рослинність, будуть виявляти за допомогою дрона. За інформацією міськради, такі рейди з виявлення порушників проводитимуть працівники комунального підприємства “Муніципальна дружина”.

 “Такі рейди будуть постійними як у різних мікрорайонах міста, так і в населених пунктах Хмельницької громади. Виявлятимуть порушників за допомогою дрона. Мешканців просимо зберігати спокій, якщо почують звук від польоту літального апарату”, – йдеться в інформації.

 Спалювання листя та іншого сухостою завдає шкоди довкіллю і здоров’ю людей. За таке правопорушення передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. А підпал сухої рослинності у період воєнного часу може розцінюватись як диверсія.

Інформуємо:

  • За порушення правил благоустрою щодо спалювання листя, гілля, сухостою, сміття, побутових та інших відходів передбачена адмінвідповідальність (ст.152 КУпАП): штраф на громадян – від 340  до 1360 гривень і на посадових осіб та підприємців –  від 850 до 1700 гривень відповідно.
  • Крім того, підвищено штрафи за підпали, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на сільськогосподарських землях вогнем. Таке порушення за ст. 77-1 КУпАП загрожує палієві від 3 060 до 6 120 гривень штрафу, а для посадовців — від 15 300 до 21 420 гривень.
  • Якщо ж такі дії були вчинені у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, то громадянина можуть оштрафувати на суму від 6 120 до 12 240 гривень, посадовців – від 21 420 до 30 600 гривень.

Бережіть себе та природу!

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*