У Шепетівському лісгоспі фахівці провели атестацію робочих місць

Згідно із ч. 4 ст. 43 Конституції України кожен громадянин має право на належні, безпечні і здорові умови праці. Тому не рідше, ніж раз на п’ять років на виробництвах проводять  атестацію за умовами праці. Атестація – це можливість якісного соціального захисту працівників — надання їм належних пенсій за віком, пільг та компенсацій.

У лісовому господарстві специфіка виробництва може бути пов’язана з факторами підвищеної небезпеки. У таких випадках роботодавець повинен компенсувати працівникові за шкідливі умови його роботи, виходячи з норм чинного законодавства. Наприклад, забезпечити йому видачу спецодягу і засобів індивідуального захисту, встановити підвищену оплату праці, надати  додаткову відпустку, а також право на пенсію за віком на пільгових умовах.

До роботи з атестації робочих місць в Шепетівському лісгоспі залучали фахівців лабораторії експертизи умов праці. Вони встановили, що атестації на підприємстві підлягають навальник-штабелювальник деревини, слюсар-ремонтник та машиніст крана (кранівник). Також фахівці провели лабораторно-інструментальні дослідження несприятливих факторів виробничого середовища й трудового процесу.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*