У Кам’янець-Подільському лісгоспі є великі напрацювання з вирощування висопродуктивних дібров з різною густотою та шириною міжрядь, посадкою та посівом, створення попередніх культур, змішування дуба з грунтопокращуючими та швидкорослими породами. Проте сьогодні в умовах кліматичних змін, зменшення трудових та енергоресурсів постає питання “золотої середини”.
Днями на територіях Кадиївецького та Маківського лісництв спеціалісти й лісничі підприємства радилися та обмінювалися досвідом створення й формування лісових культур дуба на зрубах. Присутні побачили ділянки від однорічних культур та ті, які переводяться у вкриті лісом землі, молодняки від освітлень до проріджень. Лісничі доповіли про заходи, що проводились і, порівнюючи стан насаджень, прийняли таке рішення: що підвищення продуктивності чистих та змішаних культур дуба на свіжих лісосіках можливе лише при достатній кількості головної породи, а також при вмілому догляді за головною та супутніми породами протягом усього періоду вирощування, створювати часткові лісові культури з успішним поновленням цінних господарських порід (ясена, липи, клена).
З метою вирощування високостовбурної безсучкової деревини дуба шляхом обрізки сучків у віці освітлень-проріджень відібрали по кожному лісництву ділянки експерементальних культур по вирощуванню цільових деревостанів.
Прес-служба Кам’янець-Подільського лісгоспу.