У Ізяславському лісгоспі встановлюють феромонні пастки

У пошуках кращого методу боротьби зі стовбурними шкідниками науковці виявили, що вони чутливо реагують на запахи. Під час шлюбного періоду самки виділяють феромони – пахучі речовини. Це і послужило ідеєю використовувати запахи, які заманюють шкідників у пастки.
Феромонні пастки – міні-контейнери з біологічноактивними речовинами. Їх наносять на клейку основу, яка тримає шкідників непорушно.Такі пастки вже понад 30 років використовуються лісівниками різних країн. Вони не несуть жодної небезпеки людям та навколишньму природному середовищу, а лише притягують тих комах, чиї феромони використовуються під час заманювання. Існує два основних напрямки використання таких пасток: моніторинг та масовий вилов. Перший дозволяє фіксувати початок та пік льоту комах-шкідників, визначити їх максимальну кількість і тому подібне. Така інформаціє допомагає більш раціонально використовувати засоби для знищення шкідників.
Днями інженер з лісових культур ДП «Ізяславський лісгосп» М. Мартинов разом із головним спеціалістом відділу карантину рослин головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Л.Свіровською встановили феромонні пастки для виявлення шкідників лісу. Підприємство звертається до громадян з проханням не пошкоджувати та не переміщувати пастки, якщо доведеться з ними зіткнутися в лісі. Для людини та природи, як уже зазначалося, такі пристрої не несуть ніякої загрози.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

3 4 5 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*