У ІЗЯСЛАВСЬКОМУ ЛІСГОСПІ ПЛЕКАЮТЬ СІЯНЦІ СОСНИ , МОДРИНИ ТА ДУБА ДЛЯ МАЙБУТНЬОЇ ЛІСОКУЛЬТУРНОЇ КАМПАНІЇ

У ДП «Ізяславський лісгосп» приступили до посіву насіння лісових культур. Це важливий етап у формуванні якісного посадкового матеріалу, котрий буде використано наступного року і який стане в майбутньому високопродуктивним лісом. Нині саме час подбати про це і виконати роботу в стислі терміни. Тож, підготувавши грунт і створивши відповідні умови, у тимчасових лісових розсадниках і теплицях висівають насіння лісових культур.
Чимало зусиль було докладено, аби зібрати і зберегти насіння для посіву. Скажімо, перед закладанням на зберігання жолуді піддали попередній підготовці – флотації і підсушці.
Нині у парові поля розсадника, з додаванням комплексних міндобрив пролонгованої дії, лісівники висівають жолуді дуба звичайного. А це орієнтовно буде 250 тисяч сіянців.
Непростий шлях до насінини пройшли шишки сосни звичайної та модрини. У шишкосушарці переробили 2,2 тонни шишок,  з яких отримано 27 кілограмів насіння. Процес починався із окремої теплої кімнати, де шишки лежали добу на просушці. Потім їх засипали в барабани для сортування і сушили в сушильній шафі при температурі 40 ºС. Дуже важливо було дотримуватися саме цього температурного режиму, оскільки при більшій температурі насіння пересушується, а при недостатній – шишки не розкриються.

Після цього насіння провіяли, очистили від крилатки та іншого сміття й засипали на зберігання в скляні ємності. І ось результат невтомної праці лісівників втілився в реальність навесні: насіння, потрапивши в грунт, проросте гарними, добірними сіянцями, що стануть за кілька десятиліть високопродуктивним лісом.
Загалом у розсадники буде висіяно 20 кілограмів насіння сосни звичайної, модрини, ялини, із якого виростуть майже 800 тисяч сіянців, що дадуть початок новому лісу. За рік крихітні деревця у середньому підростуть до 15 сантиметрів і стануть повноцінним посадковим матеріалом.
Всі ці роботи проводяться під пильним наглядом провідного інженера з лісових культур Ігоря Мартинова – висококваліфікованого майстра своєї справи.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

DSC_0112-1024x681 DSC_0113-1024x681 DSC_0116-1024x681 DSC_0110-1024x681

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*